Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

MİLLİYET:Dini mesajlı trafik rehberi
Belediyelerin skandal kitaplarına bir yenisi eklendi.

Hedef gözetip ateş ettim
Milliyet, tetikçi Alparslan Arslan’ın ifadesini ele geçirdi. Olayın örgüt işi olmadığını, kendi kararıyla gerçekleştirdiğini belirten Arslan, “Vakit gazetesindeki fotoğraflara bakıp hedef gözeterek ateş ettim” dedi.

YENİ şAFAK:
Elde var tahrik
Danıştay saldırısının gerçek failleri ve saldırının arkasındaki çete bağlantıları çorap söküğü gibi çözülürken, geride ilk anda yaşanan tahrik ve gerilim görüntüleri kaldı.

Bırakma başkan
Sayıları 3 bine yaklaşan Fenerbahçeli taraftarlar, başkan Aziz Yıldırım’ı istifa kararından vazgeçirmek için Kadıköy’de yürüdüler.

RADİKAL:Kilit isim Tekin ‘Kızılelma’cı
Cem Ersever’le arkadaş çıkan Tekin’in, ‘derin devlet’in KKTC’deki kolu TMT ile de bağı olduğu öne sürülüyor.

Ecevit bir süre daha uyutulacak
Bir döneme ‘Karaoğlan’ olarak damgasını vuran Bülent Ecevit, sevenlerinden, meydanlarda olduğu gibi yaşam savaşında da destek alıyor.
Bir süre daha uyutulmasına karar verilen Ecevit’in kapısında sevenleri destek pankartlarıyla bekliyor.

SABAH:Sağ mıyız diye dönüp baktı
Danıştay’da yaralanan yargıç Ayfer Çzdemir olayı komşularına anlattı: Tekbir getirmedi. Herkese ateş etti.
Danıştay 2. Daire’ye baskında yaralanan üye Ayfer Çzdemir dün taburcu oldu. Yargıç Çzdemir geçmiş olsuna gelen komşularına konuştu: “Katil kin ve nefretle kaşlarını çatmıştı. Bir şey demeden ateşe başladı.”

Bütün amaç Çankaya’yı önlemek
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Danıştay’a düzenlenen kanlı saldırıyı ve siyasi gerilimi SABAH’a değerlendirdi:
“Bu filmi gördük. Yine bir tezgâhla karşı karşıyayız. şiddet sürecek. Laik-anti laik çatışması alevlenecek.”

ZAMAN:Kilit isim Tekin’in evinde gizli belge Kırmızı Kitap da bulundu
Danıştay ve Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik saldırıların kilit ismi eski subay Muzaffer Tekin’in evinden Milli Güvenlik Siyaset Belgesi çıktı. Kırmızı Kitap olarak da bilinen ‘çok gizli’ belge, daha önce Sauna Çetesi liderinin kasasında bulunmuştu.

Erdoğan’dan ABD’ye: PKK ile mücadele artık başlasın
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak’ta hükümetin kurulmasının ardından, ABD yönetimine PKK ile daha etkin mücadele mesajı gönderdi.

AKşAM:Bu neyin kuvvetleri
Danıştay tetikçisi ve arkasındakilerin adresi aynı: Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi. Gizemli bir intihar girişiminin ardından yakalanan emekli Binbaşı Muzaffer Tekin’in de bu dernekle yakın ilişkileri ortaya çıktı.

Arslan cezaevinde
Kanlı Danıştay saldırısının aradından gözaltına alınan zanlılardan, tetikçi Alparslan Arslan ile Arslan’a yardım ettikleri ileri sürülen İsmail Sağır, Osman Yıldırım ve Tekin Irşi, dün çıkarıldıkları Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimliği tarafından tutuklandı. Ulucanlar Kapalı Cezaevi’ne gönderilen sanıklar, ‘Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye teşebbüs, nitelikli adam öldürme, adam öldürmeye teşebbüs, patlayıcı bulundurmak, bombalama eylemine katılmak ve ateşli silahlar kanununa muhalefet’le suçlandı.

DÇNYA:Türkiye’de üretilen malı kullan kampanyası
Cari açığı önemli bir risk olarak gören İstanbul Sanayi Odası, “Türkiyenin geleceği için, Türkiye’de üretilen malı kullan” projesini hızlandırıyor.

REFERANS:Cari açık ekonomide kırılganlık yaratıyor ufukta not artışı yok
Fitch Türkiye Genel Müdürü Botan Berker, cari açığın bir risk olduğunu vurgulayarak “son dalgalanma piyasadaki güven eksikliğine işaret ediyor. IMF çapasını kaldırmak yanlış olur” dedi.

FANATİK:Fener’de hareketli saatler
Dün: 3 bini aşkın taraftar Kadıköy’de buluşup, kulüp binasına kadar Aziz Yıldırım için yürüdü. Bugün: Aziz Yıldırım’ın istifasını görüşecek olan Fenerbahçe Yönetimi’nin klubü kongreye götürmesine kesin gözüyle bakılıyor. Yarın: Camiada tüm bakışlar Nihat Çzdemir’e çevrilmiş durumda.

FOTOMAÇ:Fatih Tekke için 14 milyon euro
Sarı-lacivertliler, bordo-mavililere 6.5 milyon euro, milli golcüye de yıllık 2.5 milyon euro’dan 3 yıllık sözleşme önerecek. Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak ise “Türkiye’den de çok cazip bir teklif gelirse değerlendiririz” mesajını gönderdi.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

MİLLİYET:Rahşan Hanım’ın en zor kararı
“Doktorlar ‘Beyin kanaması geçiriyor. Ameliyat etmeliyiz ama ölebilir, onaylıyor musunuz?’ diye sordu. Çok zor bir karardı ama imzayı attım.”

Planlayıcı aranıyor
Alparslan Arslan’ın, Ankara’ya Osman Yıldırım, İsmail Sağır ve Tekin İrşı ile geldiği ve saldırıdan önce elektronik postayla İstanbul’daki bir avukat arkadaşından 2. Daire Başkanı Mustafa Birden’in ev adresini ve telefonunu aldığı belirlendi.

ZAMAN:Deştikçe çete çıkıyor
Danıştay saldırısıyla ilgili sis perdesi aralandıkça Sauna Çetesi’ne benzer bir örgütlenme ortaya çıkıyor. Derin ilişkiler ağı dikkat çekerken ordudan ihraç edilen Muzaffer T.’nin saldırıda kilit rol oynadığı vurgulanıyor. Saldırgana yardım eden kişiler arasında mafya üyeleri var.

Cumhuriyet’e saldırı ve Danıştay olayı çözüldü
İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Danıştay’a yapılan saldırı ile Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan saldırının faillerinin bir bir yakalandığını söyledi.

RADİKAL:Erdoğan’ın laiklik nutku!
Laiklik mesajları vermeye devam eden Erdoğan, ‘Türk gençliği Cumhuriyet’in temel kazanımlarına sonuna kadar sahip çıkacak. Gelinen noktadan bir adım geri gidilmesine müsaade etmeyecek’ dedi

Coşku dolu 19 mayıs
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile Atatürk’ün 125. doğum yıldönümü törenlerle kutlandı. Törenlerde coşku da vardı, Danıştay’a yapılan silahlı saldırının gerginliği de… ABD Başkanı George W. Bush ise 19 Mayıs için yolladığı kutlama mesajında ‘laiklik vurgusu’ yaptı.

SABAH:Ankara’nın bütün kimyasını bozdu
Danıştay’daki kanlı katliam girişimi siyaseti gerdi. Karşılıklı çok ağır suçlamalar geldi. Erdoğan ve Baykal birbirlerine yüklendi.

Cenazede yaşadığı üzüntü onu yıktı
Rahşan Hanım, yaşam savaşı veren Ecevit’in, Çzbilgin’in cenazesinden nasıl etkilendiğini şu sözlerle anlattı:.
“Cenazede çok üzgündü. Çünkü bunu sadece bir ölüm olarak görmüyor, rejime yönelik bir saldırı olarak düşünüyordu. Rahatsızlığı da üzüntüsüne ve yorgunluğuna bağlı bir şeydi. Eve geldik, yıkanıp yatağa uzandı. Çzüntü ve yorgunluk birbirine karışınca işte onu biraz yıktı. Sonra baktım ki çok kötü, GATA’ya gittik. şuuru kapalıydı.”

AKşAM:Baskının izi SİM kartta
Danıştay’ı kana bulayan ‘tetikçi avukat’ın gizli telefon görüşmelerinde kullandığı iki SİM kart bulundu. İlk incelemelere göre kart hafızasında tetiği çektirenlere ulaşacak önemli bilgiler var.

Dualarımız seninle
Beyin kanaması nedeniyle Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi’ne kaldırılan eski Başbakan Bülent Ecevit derin uykuda. Yaklaşık 4.5 saatlik ameliyatın ardından yaşam destek ünitesine bağlanan Ecevit’in, 24 saat daha uyutulacağı açıklandı.

REFERANS:Talep patlayınca daire fiyatına maket yapmaya başladılar
Konut sektöründeki patlama alt sektörlere de yansıdı. Emlakta maketten satış maketçilere yaradı. Siparişlere yetişemeyen maketçilerde fiyat 60 bin YTL’ye kadar çıktı. İstanbul’da maket yapan firma sayısı da 40’ı buldu.

FANATİK:Fener’de Campbell bombası
Veda konuşması sonrası Zürih’e uçan Aziz Yıldırım’ın, Sol Campbell’ın menaceriyle masaya oturup büyük oranda anlaşma sağladığı öğrenildi.

FOTOMAÇ:Campbell Fener’de
Asbaşkan Mahmut Uslu, Arsenal’ın tecrübeli yıldızının menajeri ile Almanya’da ön anlaşma imzaladı. Sol Campbell’ın F.Bahçe’ye toplam maliyetinin 12 milyon euro olduğu açıklandı.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

MİLLİYET:Kurşuna yanıt
On binler dün Anıtkabir’e, Danıştay’a ve cenazeye giderek saldırıyı lanetledi. Bazı vatandaşlar Atatürk’ün mozolesinde ağladı.

Ecevit komada
Eski başbakan Bülent Ecevit beyin kanaması geçirerek kaldırıldığı GATA’da ameliyat edildi. Sağ tarafı felç olan Ecevit, yaşam destek ünitesine bağlandı

ZAMAN:Menfur saldırıda TİT izi
Danıştay’a saldırıyı gerçekleştiren Alparslan Aslan’ın Türk İntikam Tugayı (TİT) ile bağlantısı üzerinde duruluyor. Emniyet, zanlının Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan son saldırıya da katıldığını belirtiyor.

RADİKAL:Hükümete sivil muhtıra
Sezer: Saldırıya yol açanlar tutumlarını gözden geçirsin. Danıştay-Yargıtay-Anayasa Mahkemesi: Yargı dışındakiler laikliği koruma görevini hatırlasın. YÇK: Fütursuz söylemler Meclis’e de taşındı.

10 kişi sorgulanıyor
Danıştay’ı basan Alparslan Arslan, ‘Yalnızım’ dese de, örgüt kuşkusu artıyor. Ankara’da, İstanbul’dan Arslan’la gelen Osman Yıldırım dahil beş ve İstanbul’da da dört kişi daha gözaltında.

SABAH:Olay çözüldü
Türkiye’yi sarsan cinayetin şifrelerini polis çözdü. Danıştay’daki kanlı eylemi gerçekleştirenler Cumhuriyet gazetesine bomba atanlar çıktı.

Dualar Ecevit için…
GATA’da dün gece ameliyata alınan Ecevit’in sağ tarafının tamamen felç olduğu öğrenildi.

YENİ şAFAK:Bu oyunu bozun gerçeği açıklayın
Türkiye, demokrasi ve hukuka saldırıyı lanetliyor. Kamuoyu hükümetten, karanlık güçlerin tetikçisinin işlediği cinayetin gerilimi artmadan gerçekleri çıkarmasını bekliyor.

AKşAM:Çfke
Yargıya kanlı baskın Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Yüksek yargı temsilcileri, hukukçular, rektörler ve on binlerce kişi Anıtkabir’e akın etti. Saldırı kurbanı Danıştay üyesi için düzenlenen törenlerde ‘hükümet istifa’ sloganları atıldı.

Ecevit yoğun bakımda
Eski başbakan Bülent Ecevit beyin kanaması geçirerek kaldırıldığı GATA’da ameliyat edildi. Sağ tarafı felç olan Ecevit, yaşam destek ünitesine bağlandı.

DÇNYA:Piyasalarda önünü görmek zorlaşıyor
Yakın zamana kadar olumlu makro ekonomik görünümden güç alarak iyimser beklentilerle hareket eden para piyasalarında artık önünü görememe sıkıntısı hakim.

REFERANS:Anıtkabir’de laiklik için görev çağrısı
Danıştay 2. Dairesi’ne kanlı saldırıya tepki olarak dün Anıtkabir’e giden yargı mensupları laik devletin korunması için çağrı yaptı.

FANATİK:Fener 100. yılda Aziz Yıldırım’sız
Aziz Yıldırım 8 yıl, 3 aylık Fenerbahçe başkanlığı görevinden, düzenlediği basın toplantısında yaptığı duygusal ve kırgınlık kokan bir konuşmayla ayrılacağını açıkladı

FOTOMAÇ:Yüzyılın istifası!
Başkan Aziz Yıldırım, istifa gerekçelerini şöyle açıkladı: “Çok yıpranıyorum, bu da Fenerbahçe’yi yıpratıyor, o yüzden bırakıyorum. Durum 2001 gibi değil, dönmeyeceğim!”. “Fenerbahçe’den ayrılıyorum…

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

MİLLİYET:Laikliğe kurşun
Danıştay, Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir saldırıyla sarsıldı. Danıştay 2. Dairesi’ne üyeler müzakere halindeyken giren avukat Alparslan Arslan, odadakilerin üzerine tam 11 el ateş etti

Hükümete düşen görev
Yüksek yargının en önemli kurumlarından biri olan Danıştay, dün alçakça bir terörist baskına sahne olmuştur. Saldırıyı nefretle kınıyoruz…

ZAMAN:Danıştay’a hain saldırı
Ankara, dün sabah Danıştay’a düzenlenen silahlı saldırı ile sarsıldı. Avukat Alparslan Aslan, rutin toplantılarını yapan Danıştay 2. Daire üyelerine kurşun yağdırdı.

Arınç: Saldırıdan siyasî rant devşirmeyin
TBMM Başkanı Bülent Arınç, Danıştay üyelerine yönelik silahlı saldırıyı ‘provokatif bir eylem’ olarak değerlendirdi.

RADİKAL:Türban kararını veren Danıştay’a silahlı baskın
2. Daire üyeleri toplantıdayken bir avukat tekbir getirip kurşun yağdırdı. Bir ölü, dört yaralı

Çniversitenin satırlı eylemcisi
Danıştay’ı kana bulayan Alparslan Aslan, 1994’te girdiği Marmara Çniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, ‘solculara saldıran satırlı ülkücülerden’ diye biliniyor. 1977 Bingöl doğumlu Aslan, ‘Kürt Apo’ lakabıyla anılıyormuş. Aslan’ın yanında çalıştığı avukatlar, ‘milliyetçiliği’ne vurgu yaptı. Babası: “Vatanını seven bir çocuktu, aşırıya kaçmazdı.”

SABAH:Hedef manşetten kurşun avukattan
Militan avukat, Vakit’in ‘Türbanı yasakladılar’ diyerek fotoğraflarını yayımladığı beş Danıştay üyesini dün odalarında taradı. Çyelerden Mustafa Yücel Çzbilgin yaşamını yitirdi.

Sezer: Tarihe kara bir leke
Sezer: Yüce yargının kutsal görevini yaptığı bir anda girişilen bu saldırı Cumhuriyet tarihine kara bir lekedir.

AKşAM:Tetiği kim çektirdi
Danıştay’da dün sabah yaşanan hain saldırı saat 09.45’te gerçekleşti. İstanbul Barosu’na kayıtlı ve Çsküdar’da oturan 29 yaşındaki avukat saldırgan Alparslan Arslan, saat 09.25’de Danıştay’a gelerek ana kapıdan binaya giriş yaptı. Kapıda görevli polis memurlarına avukat kimliğini gösteren Arslan, hayalet silah olarak bilinen ‘Glock’ marka silahıyla elektronik kapıda bir engelle karşılaşmadan geçti.

İngiliz ve Türk polisi ‘kara dul’ Berna’yı arıyor
İngiliz sevgilisi ile iş seyahati amacıyla Türkiye’ye gelen, ancak daha sonra İngiltere’ye tek başına dönen ve ortadan kaybolan Berna Çzdoğan adlı Türk kadın hakkında Türk ve İngiliz polisi soruşturma başlattı.

YENİ şAFAK:Kısa süre içinde olay çözülecek
Devlet Bakanı şahin, saldırının Danıştay’ın şahsında tüm anayasal kurumlara ve Meclis’e yapıldığını belirterek, “Çok kısa sürede, bu olayın arkasında kimler olduğu ortaya çıkarılacaktır” dedi.

Alçakça
İstanbul Barosu’na kayıtlı Alparslan Arslan adlı avukat, dün sabah Danıştay’ı kan gölüne çevirdi. Olay sırasında başından yaralanan Danıştay 2. Dairesi üyesi Mustafa Yücel Çzbilgin hayatını kaybetti

CUMHURİYET:Bu kez de aynı el
Cumhuriyet’e saldırıdan sonra Danıştay yargıçlarına kurşun yağdırıldı. 1 ölü, 4 yaralı

Cumhuriyet tek yürek
şişli’deki merkez binamız önünde gazetemize gerçekleştirilen bombalı saldırılara karşı ”Cumhuriyet gazetesine ve laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak için destek” eyleminde bir araya gelen okurlar, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve sendikalar ellerinde bayraklar ve gazetemizin çeşitli sayılarıyla Harbiye’deki Uğur Mumcu anıtına dek yürüdüler.

REFERANS:1.5 milyon KOBİ’ye can suyu
Küçük işletmeler, Anadolu Yaklaşımı ile banka borçlarını yeniden yapılandırma imkanına kavuşacak.

DÇNYA:Türban kararını veren Danıştay dairesine saldırı
Danıştay 2. Dairesi toplantıdayken dün sabah saatlerinde gerçekleştirilen silahlı saldırıda bir hakim üye öldü, 4 hakim üye ise yaralandı.

FANATİKNobre Kartal’a ‘Evet’ dedi
Fenerbahçe’in golcüsü Nobre ile yarısı peşin 1.5 milyon dolara anlaşan Beşiktaş Yönetimi, Cruzeiro ile de 1 milyon dolara söz kesti. İşin bugün resmiyete dökülmesi beklenirken, Kartal’ın nisan ayından beri bu transfer için çalıştığı öğrenildi

FOTOMAÇ:Kurt Adam Fener’e
Sarı-lacivertlilerin, üç hafta önce kariyeri şampiyonluklarla dolu olan Trapattoni ile temasa geçip, kurt hoca ile büyük ölçüde anlaştıkları belirtildi.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

MİLLİYET:
Piyasada dünkü raundu YTL aldı
Çnceki gün 1.5365’i gören dolar altı gün aradan sonra dün YTL karşısında yüzde 5.45 değer kaybetti. Borsa yüzde 1.93 yükselirken, bono faizleri yüzde 15’e düştü

şehit annesine tazminat şoku
Freni patlayan askeri araçta şehit olan Erdem Kayaklı’nın ailesine bir darbe de devletten. Kazadan şehit eri sorumlu tutan Milli Savunma Bakanlığı, acılı aileden tazminat istedi

ZAMAN:Yeni kurulan üniversitelere rektör atanamadı, fakülteler ortada kaldı
Yeni üniversitelere rektör atanmasıyla ilgili kanunun Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmesi üzerine boşluk meydana geldi

Ankara ‘sine-i millet’i tartışıyor
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer sonrası Çankaya Köşkü’ne AK Partili bir ismin çıkmaması için Meclis’i terk edip “sine-i millet”e dönüş sinyali veren CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın açıklamaları tepki topladı

RADİKAL:Daum: Ayrılmak isteğimi ilettim
Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum ayrılma isteğini yönetim kuruluna sunduğunu söyledi. Alman teknik adam toplantının sonunda Fenerbahçe’ye başarılar diledi

Mahkemede ülkücü terör
Hrant Dink ve Aydın Engin’e ‘yargıyı etkilemeye teşebbüs’ten açılan davada ülkücüler ne duruşma düzeni, ne yargıya saygı kurallarını tanıdı: Sanıklara tükürüldü, hakaret edildi, bozuk para yağdırıldı

SABAH:Dayağın cezası yok
AK Parti yönetimi, eşini döven Konya Milletvekili Halil Çrün’e “tüzükte yok” diye ceza vermedi. Kadın vekiller isyan etti

Amerika’yla diplomat takası
Bir Türk diplomat ABD Dışişleri Bakanlığı’nda bir ABD’li de Türk Dışişleri’nde görev yapacak.

VATAN:Konutta alarm
Piyasadaki dalgalanma konut kredisi faizlerini yükseltti. Talep azalırsa maketten konut satın alanlar azalabilir.

DÇNYA:Vadeli işlemlere ilgi artıyor
Piyasadaki dalgalanmadan kaçınan yatırımcılar VOB’a yöneldi

REFERANS:Tüzmen müsteşarken 5 dolar ucuz diye arsayı İSBİ’ye bile vermemiş
Ceyda Erem’e kiralanan araziyi 2000 yılında ‘aynı fiyat üzerinden’ isteyen İSBİ’yi, dönemin Dış Ticaret Müsteşarı Kürşad Tüzmen’in reddettiği ortaya çıktı.

FANATİK:Başkan Yıldırım’ın gözyaşları
Daum röportajının ilk bölümü büyük yankı uyandırdı…
Gazetemizin dünkü sayısı baskıya girdiğinde de Daum, Başkan Aziz Yıldırım’ın evine Fanatik gazetesi ile ne konuştuğunu açıklamak için çağrıldı…

FOTOMAÇ:Son karar Yıldırım’ın
Fenerbahçe Teknik Direktörü, “şahsıma yapılan ağır eleştiriler nedeniyle ve cuma günü olacağım ameliyat dolayısıyla yönetim kuruluna sözleşmemin feshedilmesi isteğimi sundum”…

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

MİLLİYET:Kurda derin dalga
Gün içinde 1.5365’i gören dolar, YTL karşısında yüzde 7.7’lik prim yaptı. Bono faizleri yüzde 3’lük artışla yüzde 15.4’e çıkarken, borsa dolar bazında yüzde 9.69, YTL bazında yüzde 4 düşüş yaşadı.

100. yılın şampiyonu
Çzhan Canaydın, yeni kuruluş yıldönümüne ekimde ‘merhaba’ diyeceklerini hatırlattı, “Kimse bize 100. yılınızda başarılı olamadınız diyemez” ifadesini kullandı. Çarpıcı açıklamalar yapan Canaydın, bu zaferin kendilerine önderlik yapacağını da vurguladı

YENİ şAFAK:Trene ‘seni seviyorum’ yazdı 6 yıl hapisle yargılanıyor
Salih Yanık isimli genç, kız arkadaşına aşkını ilan etmek için Sirkeci Garı’nda bekleyen trenin üzerine “Seni seviyorum” yazınca, hakkında 6 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

Helal şampiyonluk
F.Bahçe lehine yapılan hakem hatalarına ve yaşadıkları onca mali sıkıntıya rağmen ayakta kaldıklarını belirten Hakan şükür, “G.Saraylılık ruhuyla mücadele ettik. Bu şampiyonluk anamızın ak sütü gibi helaldir” dedi.

RADİKAL:şampiyonluğun öyküsü
Galatasaray, Canaydın’la dördüncü ve en umutsuz yılında şampiyonluğa ulaştı

Devalüasyon: Yüzde 11
Serdengeçti’nin görevi bıraktığı günden bu yana kur sepeti yüzde 11 arttı, yani yüzde 11 devalüasyon yaşandı. Borsa bir günde 1702 puan düştü. Dolar günü 1.5210, avro ise 1.9410 YTL’den tamamladı

SABAH:Ayrılalım dedim diye dövdü
Milletvekili Halil Çrün’ün dövdüğü eşi Esma Çrün ilk kez Sabah’a konuştu: 6 yıldır beni aldatıyordu.

Prim istemeyiz gençlere verin
Hasan şaş’ın “şampiyon olalım primleri gençlere verin” sözleri G.Saray’ı zafere taşıyan birlikteliğin en güzel örneği oldu.

AKşAM:Vuracağını söyledi inanmadım
Trabzon’da 5 şubat’ta Santa Maria Katolik Kilisesi Rahibi Santaro’yu öldürmek suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilen 16 yaşındaki lise öğrencisi O.A. ilk duruşmaya dün çıktı.

Saatler tam 20.45’te durdu
Kuruçeşme’deki Reina gece kulübünde gerçekleştirilen şampiyonluk gecesine, Sarı-Kırmızılı kulübün yönetim kurulu üyeleri, futbolcular, teknik heyet ve çok sayıda davetli katıldı. Ali Sami Yen Stadı, Kalamış Galatasaray Su Sporları Merkezi, Galatasaray Adası ve Reina gece kulübündeki havai fişek gösterileri, şampiyonlukla özdeşleşmiş olan saat 20.45’te aynı anda başlatılırken, eğlencede yer alanlar, Reina’da bu şovu Galatasaray marşlarıyla izledi. Dört ayrı noktada da saatler 20.45’i gösterdiğinde havai fişek gösterisi gerçekleştirdi.

DÇNYA:1 haftada yüzde 16 devalüasyon
Yabancılar geçen hafta başından bu yana yurtdışına 5.5 milyar dolar çıkardı.

REFERANS:IMF çapası güçlenirse piyasalar sakinleşir
Dolar bir günde yüzde 8 değer kazandı, merkez alımı durdurdu.

FANATİK:Cim Bom bayramı
Galatasaray, lig şampiyonluğunu Kuruçeşme`deki Reina`da gerçekleştirilen geceyle kutladı.

FOTOMAÇ:Ya Lucescu
Ya Santini
Fenerbahçe’de kaçan şampiyonluğun faturası, teknik direktör Daum’a kesildi. Asbaşkan Mahmut Uslu, Denizli maçı biter bitmez Lucescu’ya teklif götürdü.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

HÇRRİYEET:Çilenin zaferi
Galatasaraylı futbolcular imkansızlıklara rağmen son haftaya kadar peşini bırakmadığı ezeli rakibi Fenerbahçe’nin elinden şampiyonluğu kaptı.

Ceyda Hanım lobisi
Bakan Kürşad Tüzmen’in, masrafları CNR Fuarcılık’ın sahibi Ceyda Erem tarafından karşılanan Paris gezisinde bakan titrini kullanarak lobi yaptığı iddia edildi.

RADİKAL:İpi Galatasaray göğüsledi
Ligde görülmemiş final. Lider son hafta değişti; Cim Bom ‘fotofinişte’ şampiyon

Cumhurbaşkanını artık halk seçsin
Demirel, ‘Erdoğan’ın temsil ve inandırıcılık sorunları var. Takıye tereddüdü silinmedi. Türban tartışılırken Köşk’te zor oturur’ dedi.

YENİ şAFAK:İnşaatı çimento çökertecek
Çimento sektöründeki kartelleşme eğilimi ekonominin dinamosu inşaatı tehdit ediyor. İçeride fiyat dış piyasanın iki katı. Çözüm bulunmazsa inşaatr sektörü durabilir.

Ağlatan son dakika
Böyle lig görülmedi… Fenerbahçe Denizli’de galip gelemeyince Kayseri’yi yenen Galatasaray 16’ıncı şampiyonluğuna ulaştı.

SABAH:Aslan yürekli şampiyon
‘Borçlu’ dediler, ‘Kadrosu yetersiz’ dediler. Cimbom yine de şampiyon. Hem de ezeli rakibi tarihinin en iyi kadrosuna sahipken….

Fener’de hüzün
Hem kupayı, hem ligi son maçta kaybetti. Çst üste 3 kez şampiyonluk fırsatı bir başka bahara kaldı.

CUMHUTİYET:Erdoğan önemsemedi
Cumhuriyet’in 3 kez bombalı saldırıya uğramasıyla ilgili soruları yanıtlayan Başbakan, eylemleri kınamak yerine kendilerinin de saldırılara uğradığını söyledi. Erdoğan, ”AKP’nin parti binaları bombalanıyor, hiçbir yerde yer almıyor. Neden Genel Başkan aranıp ‘Geçmiş olsun’ denmez?” diye konuştu.

REFERANS:TÇSİAD’dan IMF’ye ‘fazie dikkat’ raporu
Başkan atama sürecindeki başarısızlıklar nedeniyle Merkez Bankası’nın 2006’ya güzel başlamadığını belirten TÇSİAD, ‘Riskler nedeniyle yeni yönetim hem iç hem de dış piyasalarca daha dikkatle izlenecek’ dedi.

FANATİK:Helal olsun size!… 3-0
48 yıllık Türkiye Lig’inde ilk kez son haftaya ikinci olarak giren takım şampiyonluk ipini göğüsledi. Unutulmaz bir akşamdı. Fener, Denizli engelini aşamayınca Kayseri’yi deviren Cim Bom, 16’ıncı defa mutlu sona ulaştı. Düm gece Sami Yen’de olmak vardı… Gözyaşları sel oldu, yer gök “şampiyon Galatasaray” diye inledi.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

HÇRRİYET:Eşine dayak atan utansın
Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, AKP’li vekil Halil Çrün’ün dayak attığı eşi Esma Çrün’ü aradı ve “şiddet uygulayanların utanması gerekir” dedi.

Gündeme alınmayabilir
Fransa Cumhurbaşkanı, yemekte Erdoğan’a Ermeni tasarısı için “Meclis gündemi çok yoğun. Tasarının gündeme alınması reddedilebilir” dedi.

MİLLİYET:Dostların bayramı
Bir ayıp sona erdi. Hayvanları koruyacak yönetmelik yürürlüğe girdi. Artık eve eğlence için hayvan alıp sıkılınca sokağa atma devri bitti.

Erzurum’lu kızları coşturan tören
‘Baba Beni Okula Gönder’ kampanyasından bir müjde daha… 210 öğrenciye ev sahipliği yapacak olan Aydın Doğan Vakfı Erzurum Kız Çğrenci Yurdu’nun temeli atıldı. Açılış gelecek yıl.

YENİ şAFAK:Sezer şifresiyle para oyunu
Dolar uzun aradan sonra 1,420 YTL’yi gördü. Borsa yüzde 4 düştü. Dalgalanma ABD’deki faiz artışına bağlanıyor. Spekülatörler, Sezer üzerinden üretilen siyasi ‘fantezi’leri de kullanıyor.

Buruk veda
Dün Beşiktaş’a veda eden Sergen, “Ben antrenör olsaydım, kendimi bu takımda tutardım” dedi.

SABAH:’Vurma abi’ye 15 kurşun
Sivil arabalı bomba imha ekibi, trafikte yol vermeyen üç genci kovaladı. Kıstırılan araca ateş açıldı, yeni nişanlı genç öldü.

Zirve’nin en güzel olayı oldu
Erdoğan’ın da katıldığı zirveye g-stringli kadın protestocu damga vurdu.

VATAN:Yoksa doğru mu?
Bakan Tüzmen’in CNR’ın sahibi Ceyda Hanım’a devletin arsasını ucuza kiralaması ‘özel dostlukları var’ dedikodularını güçlendirdi.

Erdoğan başını çevirdi Chavez öpücük gönderdi
Viyana’daki zirveye ‘çıplak eylem’ damga vurdu. Aile fotoğrafı çekilirken bikinili bir eylemcinin pankart açması liderleri güldürdü.

DÇNYA:Tarihe siyasi bakmayalım ortak yatırıma yönelelim
Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Boudade, “Tartışmanın yasaklanması tarihin yasaklanması demektir” dedi.

FANATİK:20:45 hazırlıkları
14 Mayıs 2006 Pazar günü Süper Lig’de oynanacak karşılaşmaların bitiş düdükleri 20:45’te çalacak… İşte o zaman Türkiye’de yer yerinden oynayacak. Ya Galatasaray ya Fenerbahçe şampiyonluğunu ilan edecek! İşte iki cepheden son hazırlıklar…

FOTOMAÇ:Feneri istiyor
Ukrayna’da yabancı sayısı 7’ye iniyor. Kadrosunda 18 yabancı bulanan Shakhtar Donetsk, Tolga’yı satmayı planlıyor. Trabzon’un da istediği tecrübeli savunmacı, “Eşim ve ben, İstanbul’u istiyoruz. Fenerbahçe olursa neden gitmeyeyim!” dedi.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

HÇRRİYET:Alay eder gibi
Cumhuriyet gazetesine 5-10 mayıs tarihleri arasında atılan iki el bombası patlamadı. Ancak dün üç saldırgan, güpegündüz kapıdaki polislerin gözü önünde geldi, bomba atıp kaçtı.

Türkiye’den AB’ye beş gol
Latin liderler gelmeyince Viyana’daki hayır maçı, AB ile AB’ye aday ülkeler karşılaşmasına dönüştü.

YENİ şAFAK600 çocuğa ölüm kapanı
Hamas’ı İsrail’i tanımaya zorlamak için batının sürdürdüğü ekonomik ambargo, Filistinli çocukları vuruyor. Gazze’de ölümlerin başladığını açıklayan doktorlar, 600 böbrek hastası çocuğun ölüme terkedildiğini belirtti. Filistinli çocuklar açlık grevine başladı.

Türbanı ülema tartışsın
Başörtüsünün Türk kadınının geleneksel yaşam biçimi olduğunu belirten Ecevit, konuyu politikacılar yerine din bilginlerinin tartışmasının daha uygun olacağını söyledi.

RADİKAL:AKP’ye üç vahim iddia
Isparta ve Karaman’dan sonra Bingöl Belediyesi inceleniyor. CHP: Doğalgazda gizlice formül değişti, fiyatı arttı. Eğitim Sen: Bakanlıkta 21 milyon YTL’lik usulsüz ihale var.

İhale değil sanki sipariş
Eğitim-Sen lideri Alaaddin Dinçer, Milli Eğitim’i suçladı: “Okullara alınacak malzemeler, 21 milyon YTL’lik ihale bitmeden Çin’den getirildi, istenen özelliklere uymadıkları görülünce şartname değişti. Bakan, buna rağmen ödeme için onay verdi.”

SABAH:Etek dayağına anne isyanı
Bir polisin eteği kısa diye tartakladığı liselinin annesi Havva Hanım, “Hırsızlar bitti polis etek boyuyla uğraşıyor” dedi.

Başbakan’ın Avrupa’daki ilk golü
Başbakan Erdoğan ile İmparator Fatih Terim, Viyana’da AB-aday ülkeler maçında sahaya çıktı. Normal süresi 7-7 biten maçta Erdoğan ve Terim’in oynadığı beyaz takım, mavi takımı penaltılarla 10- 7 yendi. Maç öncesi “Gol atacak lider” diye anons edilen Erdoğan, 22’nci dakikada bir gol attı, bir de penaltıyı gole çevirdi.

DÇNYA:Rekabet gücü kaybı kalkınmayı frenliyor
Çzellikle Çin, Hindistan, Rusya gibi Asla ülkeleri ile AB’nin yeni üyeleri Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinin başta emek yoğun sektörler olmak üzere her sektörde ortaya koyduğu rekabet baskısı giderek artarken, TİSK, 13 sektörün en önemli sorunlarını ve çözüm önerilerini tespit etti.

REFERANS:Ceyda Hanım Kürşad Bey’in ‘Serbest Bölgesi’ne taşınıyor
Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’e bağlı Serbest Bölgeler Genel Müdürlüğü, CNR Holding’in sahibi Ceyda Erem’e Atatürk Havalimanı Serbest Bölgesi’ndeki arazisini kiraladı. Metrekare kira ücreti Erem’in şimdiki kirasının 13’te biri bile değil.

FANATİK:Gerets: ‘Biz şampiyonuz’
Eric Gerets’ten Christoph Daum’a jet cevap: “Sayın Adnan Polat, ‘pazar günü 20.45’te şampiyonuz’ dedi. Kendisiyle aynı fikirdeyiz. Çünkü Galatasaray’da hiçkimse ikinciliği düşünmüyor, düşünemez”.

FOTOMAÇ:Rekor teklif
Chelsea’nin de Brezilyalı futbolcunun peşinde olduğunu iddia eden Sport gazetesi, “Ne Real Madrid ne de multimilyoner Chelsea, Roberto Carlos’a Fenerbahçe kadar büyük para teklif etmeye yanaşmıyor” yorumunda bulundu. F.Bahçe, Chelsea’yi bile geçti …

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

MİLLİYET:Koruma altında katliam
‘Turizm kompleksi’ inşaatı Göcek’i şantiyeye çevirdi. Yüzlerce ağaç kesilirken, turizm şirketleri rotalarını değiştirmeye hazırlanıyor.

Lafını uyduyla kestim
İran Ulusal Yüksek Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri’nin Ankara’ya geldiği saatlerde ABD’nin Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Daimi Temsilcisi uydu aracılığıyla brifing verdi.

ZAMAN:30 trilyon harcanan müze 8 ayda tarih oldu
MTA’nın 70 yıllık çalışmalarını topladığı Tabiat Tarihi Müzesi çürüğe çıktı. Ekim 2004’te açılan müze 8 ay sonra kapatıldı. ODTÇ, “her an yıkılabilir” derken, MTA raporu yolsuzluğa dikkat çekiyor: İnşaatta malzemeden çalınmış.

Bank Asya halka arzda tarihî rekor kırdı
Halka açılan ilk katılım bankası olan Bank Asya’nın hisselerine, satışa çıkarılan hisse adedinin yaklaşık 50 katı talep geldi.

SABAH:Bakanlar Fethi Dede’ye karşı
Erdoğan, Atatürk defterindeki yazısı nedeniyle 82 yaşındaki Fethi Dördüncü için “Haddini bildirin” talimatı verdi. Çiçek “Yargıda hesap verecek” dedi. Bakanlar dava açmaya hazırlanıyor.

Faizsiz bankaya nur yağdı
Bank Asya’nın halka arzında rekor kırıldı. 160 milyon dolarlık hisse için 7.5 milyar dolar talep geldi.

CUMHURİYET:Paris’le kriz kapıda
Türkite, Ermeni tasarısında ısrar eden Fransa’yı büyükelçiyi Ankara’ya çağırarak uyardı.

Karşılıklı suçlama yarışı
ABD: İran koalisyonu bölmek istiyor. Laricani: Washington yönetimi PKK ile görüşüyor.

REFERANS:
TGRT ABD’li medya devi Murdoch’la masaya oturdu
Enver Çren’e ait TGRT Televizyonu’nun satışı için ünlü ABD’li medya devi Murdoch’la pazarlıklarda son aşamaya gelindi. Hafta sonuna kadar sonuçlanması beklenen satış gerçekleşirse Murdoch TGRT’yi bir eğlence kanalı haline getirmeyi planlıyor.

FANATİK:Fener bırakmaz
Fanatik yazarları son haftaya kalan şampiyonluk yarışını masaya yatırdı: 6 usta kalemden 4’ü Kanarya’nın Denizli’de şampiyonluğunu ilan edeceğini öne sürerken, Oğuz Dizer ve Hamit Turhan Galatasaray’ın mutlu sona daha yakın olduğunu ifade etti.

FOTOMAÇ:Çocuklar hak etti
Futbol Federasyonu, F.Bahçe ve G.Saray’ın son haftaya puan puana girmesi nedeniyle şampiyon olacak takıma kupasını, kurallar gereği gelecek sezonun ilk maçında verecek.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

MİLLİYET:CIA raporuyla soruşturma
Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen hakkında, dış ticaret müsteşarı olduğu dönemde ‘4 firmaya petrol ithalat izni vererek, bu şirketlere 123 milyon dolar çıkar sağlamak’ iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Erdoğan bu kez rövanşı aldı
Ağustos 2005’te Diyarbakır’da boş alana konuşan Başbakan Erdoğan, AKP’nin il kongresi için gittiği kentte bu kez gövde gösterisi yaptı.

SABAH:Tarihçi isyanı: Utanıyoruz
Fransız tarihçiler, 18 Mayıs’ta görüşülecek “Ermeni soykırımını inkâr edene 1 yıl hapis” yasasına isyan etti: Yasayla tarih yazılmaz.

Eşimi başı açık diye seçmiştim
Başbakan Yardımcısı Abdüllatif şener: “Ben eşimin örtünmesini hiç istemedim”.

ZAMAN:Cezayir’in katliam için özür beklediği Fransa Ermeni yasası derdinde
Avrupa bugün, 20. yüzyılın en önemli olaylarından birinin yıldönümünü kutluyor. 8 Mayıs 1945’te Nazileri yenerek İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesini sağlayan Avrupa ülkelerinde bayram var.

Erdoğan, Diyarbakır’da barış güvercini uçurdu
Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Diyarbakır Stadı’nda yapılan il kongresinde barış güvercinleri uçurdu.

RADİKAL:Damla damla kredi yoksulluğu alt etti
Sadece güvene dayalı verilen mikrokrediler yoksulların yaşamlarını değiştirdi. Krediyle iş kuran 3 bin 150 kadının hepsi borcunu ödedi.

şampiyonluk fotofinişe kaldı
Hem Fenerbahçe, hem Galatasaray kazanınca düğüm çözülemedi. İki takım son haftaya da aynı puanla girdi. Fenerbahçe Denizlispor’u yenerse şampiyon olacak.

REFERANSBatık patronların iş stratejilerini biz belirliyoruz
TMSF, el koyduğu bankaların patronlarının iş stratejilerinin belirlenmesinde söz sahibi. TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Korkmaz Yiğit’i inşaata yönlendirirken, Halis Toprak’a turizm ve iplikten çıkmayı önerdi.

FANATİK:Bir hafta uzatma 1-2
İnönü’de Galatasaray ölüm kalım, Beşiktaş onur mücadelesi yaptı. Kartal’ın Tümer’le bulduğu gol, Aslan için herşeyin sonu olabilirdi. Ancak sahneye Kabze çıktı. Çnce skoru eşitleyen Hasan, bitime 17 saniye kala da şampiyonun son haftada belirleneceğini ilan etti.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

MİLLİYET:İnsanlık dersi
A.A. 14 yaşında tecavüze uğradı, 15 yaşında anne oldu. Ailesi ona kıymadı başkaları gibi. Aç kalmak, aşağılanmak, dışlanmak pahasına sahip çıktı.

Ahmedinecad’a Irak örneği
Başbakan Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad’a nükleer program konusunda şeffaflık önerdi.

AKşAM:Yesilcam’dan yıldız kaydı
Selvi Boylum Al Yazmalım filmiyle ağlatan, şener şen ve Kemal Sunal ile güldüren ünlü yönetmen, sinemaya adını altın harflerle yazdırdı
Yeşilçam’ın duayenlerinden Atıf Yılmaz Batıbeki 81 yaşında İstanbul’daki evinde vefat etti.

ZAMAN:Fethullah Gülen’e oybirliği ile beraat
Fethullah Gülen, 2000 yılında hakkında açılan davadan oybirliğiyle beraat etti.
Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi, Türk Ceza Kanunu’ndaki değişiklikleri dikkate alarak, 2 No’lu DGM’nin 2003’te verdiği erteleme kararını bozdu. Gülen hakkındaki iddiaların ‘sübut bulmadığı ve suç unsurlarının oluşmadığı’ vurgulandı.

YENİ şAFAKZan altında kaldılar
Eski medya patronu Bilgin’in açıklamaları, 28 şubatta asker talimatıyla yayın yapan gazete yönetici ve yazarlarının ‘mesleki meşruiyeti’ni tartışmalı hale getirdi.

DÇNYA:ABD-İran gerginliği, petrol ve altın fiyatlarındaki yükseliş, yeni halka arzlarla para çıkışı, AB müzakerelerinde tıkanma ve Güneydoğu’da terörün artması ihtimalleri, piyasaların önündeki riskler olarak gösterildi. Teknik analistler, borsa 43 binde tutunursa yeni alımlar gelebileceğini düşünüyor.

FANATİK:Fener seyircili!
Fenerbahçe, cezası nedeniyle Kayseri Erciyesspor maçını seyircisiz oynayacak. Ancak Sarı-Lacivertli taraftarların öyle bir planı var ki… Kadıköy’de pazar günü şölen yaşanacak!

FOTOMAÇ:Savaş
Beşiktaş Kulübü, açıklamasında “F.Bahçe yenilgiyi hazmedemedi ve başarımızı hakem hatalarına bağladı. F.Bahçe, bu sezon en az 14 puanını hakemlerin hatalarıyla kazanmıştır”.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

HÇRRİYET:Yargı böyle dedi
Yargıtay, emekli Tümgeneral Osman Çzbek’in Başbakanlık Müsteşarı Çmer Dinçer’e 4 bin YTL tazminat ödemesi kararını bozdu. Oybirliğiyle alınan Yargıtay kararında, Çzbek’in de eleştirdiği Dinçer’in görüşlerinin Anayasa’daki ’değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez’ nitelikteki hükümleriyle bağdaşmadığı vurgulandı.

Tanklı geçiş
Hakkari’de PKK’lı teröristlerin öğrenci servisine yönelik bombalı saldırısının ardından, dün Dağ Komando Tugayı’ndan zırhlı bir birlik başta Cumhuriyet Caddesi olmak üzere ana caddelerden geçerek Çevre Yolu’na çıktı.

MİLLİYET:Ata’nın evinde defter krizi
Ulu Çnder Atatürk’ün doğduğu evin ziyaretçi defterinde AKP’yi eleştirdiği öne sürülen bir yazı Başbakan Erdoğan’ı çok kızdırdı. Yazıyı kopardığı öne sürülen Başbakan görevlileri azarladı.

Müsteşara yargı şoku
Yargıtay, Tümgeneral Çzbek’e hakaret davası açan Başbakanlık Müsteşarı Çmer Dinçer için “Anayasa’nın değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek maddelerine aykırı görüşler taşıdığından eleştirilere katlanmalı” dedi.

CUMHURİYET:‘PKK’nin ne olduğunu artık görün’
Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Lagendijk, AP olarak Hakkâri’de çocuklara yönelik saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirtti. CHP’li Çymen, ”Sanmayın ki bu saldırılar, 1.5 saatlik Kürtçe yayın yeterli görülmeyip 24 saate çıkarılması için yapılıyor. PKK’yi kınamak de yeterli değil” dedi.

YENİ şAFAK:AB net konuştu işte PKK bu
PKK terörünü net ifadelerle kınayan AB parlamenterleri, bölge halkının ve entelektüellerin örgüte tavır almasını isterken, DTP’yi de özellikle uyardılar.

Vahşet demek bile yetersiz
45 gündür bütün Türkiye’yi üzen Balıkesir’deki kayıp çocukların öyküsü ‘acı son’la bitti. Tuğçe ve Büşra’nın cesetleri, köylerinin yakınında bir menfezde bulundu.

REFERANS:11 valinin daha OSB yönetiminden çekilmesi şart
Kocaeli Valisi Erdal Ata’nın başkanı olduğu Gebze ve Dilovası organize sanayi bölgelerinden istifa etmesinin ardından yeni yönetmeliğe göre 11 ilin valisinin daha istifa etmesi gerekiyor. Valilerden henüz ses seda yok.

FANATİK:Kupa Ulusoy’a gider mi!
Yıldırım Demirören dün eşi Revna Demirören ile birlikte Memorial Hastanesi’ne giderek, Saffet Ulusoy’u ziyaret ederken, Türkiye Kupası’nı yoğun bakımda bulunan eşinin amcası Saffet Ulusoy’a götürmesi günün polemiği oldu…

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

HÇRRİYET: Müdüre tabanca öğretmene bıçak öğrenciye esrar(Ankara’nın Hıdırlıktepe İlköğretim Okulu’nda yaşananlar akıllara durgunluk veriyor. TED Ankara Koleji’nin kardeş okulu da olan ilkokulun önünde öğrencilere esrar satılıyor. Çğretmenler çevredekiler tarafından bıçakla tehdit ediliyor, tacize uğruyor. Kömür isteyen bir öğrenci bu kabul edilmeyince müdüre silah çekiyor. )

– 2006’nın ilk şampiyonu

– Kongrede öğrenciler

SABAH: Gönderin bu şerefsizi (Provokatör Matsakis Türkiye’ye geldi, Kıbrıs Rum bayrağı ile şov yaptı, Türk ordusuna ve Türk bayrağına hakarete kalkıştı. Ankara’dan yarın Diyarbakır’a gidecek Matsakis için Dışişleri yetkilileri “Amacı provokasyon. Soğukkanlılıkla izliyoruz” dedi. )

– Muhalefetin başına Demirel geçmeli

– Nota ABD’ye çarptı

MİLLİYET: PKK, çocukları hedef seçti (Asker çocuklarıyla dolu servis aracı saldırıdan etkilenmedi. Koruma aracında ve çevrede bulunanlardan 11’i çocuk 21 kişi yaralandı)

– AKP kongresinde çocuklar

– Diyanet’ten kadın içtihadı

RADİKAL: İlkokul çocukları AKP kongresinde (Adıyaman il kongresine götürülen ilköğretim çocuklarının eline AKP bayrakları verildi. İmam-hatipliler ‘Başörtüsüne özgürlük’ sloganı attı)

– Kartal kupayla uçtu

– AB: Gidişat iyi değil

YENİ şAFAK: Beyaz hoca ile tartış! (Meclis Başkanı Arınç, ‘Başörtülüler Arabistan’a gitsin’ diyen Demirel’in tartışma teklifine, ”O gitsin Zekeriya Beyaz ile tartışsın” cevabını verdi. Arınç, Anayasa’nın 2’nci maddesinin gerekçesinde ‘laiklik dinsizlik değildir’ yazdığını hatırlattı)

– Uçakan yeniden aşkla başladı

– Kupa Kartal’a hasret Fener’e

REFERANS:Mercedes’li vali OSB’den çekildi sıra diğer valilerde
Kocaeli Valisi Erdal Ata dün Gebze ve Dilovası organize sanayi bölgelerinin başkanlığından istifa etti.

FANATİK:şampiyon Beşiktaş 2-3
Beşiktaş 2-0 öne geçti, Fenerbahçe pes etmedi. Uzatmaya giden dev finalde nefesler kesildi… 114. dakikada son sözü Tümer Metin söyledi. Yılın ilk kupasını kaldıran Tigana’nın öğrencileri, taraftarın yüzünü nihayet güldürdü. Dün gece Türkiye’de yer siyah, gök beyazdı…

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

HÇRRİYET : Tamamen tesadüf
İGDAş’tan “3 milyonuncu abone” ödülü olarak otomobil kazanan Mehmet Köşker, bunun AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni şafak ve Bugün gazetelerinde haber müdürlüğü yapmasıyla ilgisinin olmadığını söyledi. İGDAş da, ikramiyenin bir gazeteciye çıkmasının tamamen tesadüf olduğunu öne sürdü.

Toroğlu’nun yeni partneri
Gazetemiz yazarlarından Erman Toroğlu dünyaca ünlü top model Claudia Schiffer ile kamera karşısına geçti.

SABAH:Eyvah yine deli dana
İngiltere resmen açıkladı: Kan ürünü sattık, Türkiye deli danada en riskli iki ülkeden biri.
Sağlık Bakanlığı: Risk yok

S.Arabistan’a sen git
Türbanlılar için “Suudi Arabistan’a gidip okusunlar” diyen Demirel’e Başbakan Erdoğan’dan sert çıkış.

MİLLİYET: Danıştay’da da kadın dönemi
Anayasa Mahkemesi Başkanlığı’nın ardından Danıştay Başkanlığı’nı da bir kadın kazandı. 48 üyenin oyunu alan Danıştay 4. Daire Başkanı Çörtoğlu başkan seçildi

Arabistan’a asıl sen git
Erdoğan’dan Demirel’e: Bu ülkenin evlatlarına kimse adres vermeye kalkmasın. Adres bellidir; 780 bin kilometrekarelik Türkiye topraklarıdırbr />

RADİKAL: Erdoğan’dan Demirel’e: Arabistan’a sen git
Demirel’den Erdoğan’a: Gücün yeterse çöz
Erdoğan: Millet bunları iyi tanır, bunlarınki ancak ‘Cingöz Recai’ siyaseti olur.
Demirel: Türban yasağını kaldır, yapamıyorsan, yalancı pehlivan gibi dolaşma

‘Asker zaten Irak’ta’
Genelkurmay: TSK’nın Kuzey Irak’ta mevcudiyeti sır değil. PKK oldukça bölgede kalırız.
Gül: Irak’la pürüzler giderildi.
Wilson: Rahatsız değiliz

YENİ şAFAK: Arabistan’a sen git
Başbakan Erdoğan, başörtülü öğrencilere ‘Suudi Arabistan’a gitsinler’ diyen Süleyman Demirel’e, “O adresi vermek isteyenler önce kendileri oraya gitsinler. Çık meydana milletin düşüncesini görürsün” çağrısı yaptı

Topuz’un baskınları meyvelerini verdi
AK Partili Topuz’un internet kafe denetimleri meyvelerini verdi. Bakanlık, kafelere sıkı denetleme için genelge yayınladı

CUMHURİYET: Erdoğan açıklamadı
Başbakan, ‘Bize ispiyonculuk yakışmaz’ dedi. 6. maddeyi kimin koyduğu ‘devlet sırrına’ döndü

REFERANS:Sanayide teşvik artık sektöre değil projeye verilecek
Yakında Meclis’e sevkedilecek olan dokuzuncu Kalkınma Planı içinde yer alacak olan Sanayi Stratejisi Taslağı’nda rekabete dayanıklı işletmelerin yaratılması amaçlanıyor.

FANATİK:Kupada dev final
Bir yanda 23 yıldır kupaya hasret olan Fenerbahçe, diğer yanda kabus gibi geçen sezonu büyük bir zaferle noktalamak isteyen Beşiktaş. İki kulüp arasında haftalardır süren demeç savaşlarına nokta koymanın zamanı geldi… Bu gece herkes susacak, yıldızlar konuşacak

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

HÇRRİYET: İki bakanın ‘cepten 564 milyon YTL’lik çevre fonu’ kavgası (Cep telefonu faturalarında alınması planlanan ve GSM operatörlerine yılda 564 milyon YTL’lik yük getiren 1 YTL’lik çevre vergisi ile ilgili Çevre Kanunu’nda yapılması planlanan değişiklik, kabinenin iki bakanını karşı karşıya getirdi. )

– Filibe?de ‘film’ kazası

– Sözlü tarih oluyor

SABAH: Metrekaresi üç YTL’ye Laraport (Antalya Lara’da emlakçıların 35-40 milyon YTL fiyat biçtiği 3 bin 500 dönümlük arazi 10.5 milyon YTL’ye Limak’ta kaldı.)

– Apo’ya af kavgası

– Lig bu akşam biter

MİLLİYET: Milli Görüş katı ve radikal (Anayasayı Koruma Daire Başkanı Heinz Fromm, ‘Müslümanların yüzde 99’u yasalara saygılı. Milli Görüş teşkilatı gibi radikaller var, onları izliyoruz’ dedi)

– ‘Caiz değil’ diye yememiş

– Bulgaristan’a 3 ABD üssü

RADİKAL: TMY tasarısı skandal (Hukuki ‘silahlı örgüt’ ile ‘terör örgütü’ ayrımını karıştıran tasarı, sistemi altüst edecek nitelikte)

– Kanser kasabasından bir çocuğun öyküsü

– CHP-AKP atışması

YENİ şAFAK: Kamuda 30 yaş sınırı tarih oldu (Memur alımlarında “30 yaşından gün almamış olmak” şartı kalktı. 18 yaşını dolduran herkes KPSS’yi kazanırsa devlet memuru olabilecek )

– Adliye Sarayı’nda at-eşek rezaleti

– Halkım beni başörtüyle de kabul ederdi

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

HÇRRİYET: Çok kıyak iki küçük kelime (Sosyal Güvenlik Reformu, geniş kitlelerin haklarında kısıtlamalar yaparken, en önemli kıyağın 550 milletvekili arasında sadece Meclis Başkanı Bülent Arınç için yapıldığı ortaya çıktı. )

– 70 yıllık şeytani suikast planı

– Camı çatlayan THY uçağı geri döndü

SABAH: Koylar turşu mu Sayın Bakan? (Bakir koyları imara açmasıyla tepki toplayan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, çevre korumayı turşu kurmaya benzetti: “Koruma, turşu kurmak bile olsa nihayet turşu yenmek içindir. İşin bir dengesi vardır. Turşu kuranlar ve turşu yiyenler…” )

– Irak’tan sıcak takip sorusu

– CIA uçağı gölgesi

MİLLİYET: Çevre için tarihi adım (11 yıldır TBMM gündeminde bekleyen çevre tasarısı nihayet yasalaştı. Tehlikeli atıkları toplayan, taşıyan, ömrü dolan tesisleri kapatmayanlara 100 bin YTL’den 1 milyon YTL’ye kadar para cezası verilecek)

– K. Irak’ta sıcak takip gerilimi

– Türküler artık öksüz kaldı

RADİKAL: Otomobilde söylenenler (Esenboğa’ya Gül’ün bıraktığı Rice, ‘Avrupa’da, sizdeki Müslümanlık’tan çok daha katı Hıristiyanlık var’ demiş)

– Kanser kasabası

– Irak’ın gözü sınırda

YENİ şAFAK: TMK’ya ne gerek var (Diyarbakır olaylarından sonra birçok kişi hakkında yeni TCK’ya göre 9 yıldan ağırlaştırılmış müebbete kadar hapis istenmesi, TMK’da yapılan düzenlemelerin gerekçesi olan ‘terör cezaları yetersiz’ iddialarını çürütüyor )

– Stratejik ortaklık şimdi daha gerçekçi

– CIA, Türkiye’den 20 esir götürdü

CUMHURİYET:Boğaziçi’nde ‘türban’ serbest
Bu fotoğraflar, 26 Nisan Çarşamba günü Boğaziçi Çniversitesi Uçaksavar Kampusu’nda çekildi. Boğaziçi Çniversitesi’nde ”türban”ın serbest olması, eski mezunlarda şaşkınlık yarattı. Boğaziçi Çniversitesi öğrencileri, üniversite yönetiminin ”laik eğitimle” bağdaşmayan uygulamalara göz yumduğunu, ”türbanlı öğrencilerin” okula rahatça girip çıktığını ve çeşitli tarikatların propagandasını yaptığını belirttiler.

REFERANS:Yılmaz beklentileri boşa çıkarmadı gecelik faizi çeyrek puan indirdi
Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz liderliğinde ilk kez toplanan Para Politikası Kurulu, dört ay aradan sonra kısa vadeli oranlarını çeyrek puan düşürdü.

FANATİK:‘Bu iş daha bitmedi’
Fenerbahçe yenilgisinin yaralarını sarmaya çalışan Galatasaray’da gözler yarın Ali Sami Yen ve Trabzon’da oynanacak maçlara çevrilirken, teknik patron Gerets dün düzenlediği basın toplantısında umut dolu açıklamalar yaptı.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

HÇRRİYET: Çok kıyak iki küçük kelime (Sosyal Güvenlik Reformu, geniş kitlelerin haklarında kısıtlamalar yaparken, en önemli kıyağın 550 milletvekili arasında sadece Meclis Başkanı Bülent Arınç için yapıldığı ortaya çıktı. )

– 70 yıllık şeytani suikast planı

– Camı çatlayan THY uçağı geri döndü

SABAH: Koylar turşu mu Sayın Bakan? (Bakir koyları imara açmasıyla tepki toplayan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, çevre korumayı turşu kurmaya benzetti: “Koruma, turşu kurmak bile olsa nihayet turşu yenmek içindir. İşin bir dengesi vardır. Turşu kuranlar ve turşu yiyenler…” )

– Irak’tan sıcak takip sorusu

– CIA uçağı gölgesi

MİLLİYET: Çevre için tarihi adım (11 yıldır TBMM gündeminde bekleyen çevre tasarısı nihayet yasalaştı. Tehlikeli atıkları toplayan, taşıyan, ömrü dolan tesisleri kapatmayanlara 100 bin YTL’den 1 milyon YTL’ye kadar para cezası verilecek)

– K. Irak’ta sıcak takip gerilimi

– Türküler artık öksüz kaldı

RADİKAL: Otomobilde söylenenler (Esenboğa’ya Gül’ün bıraktığı Rice, ‘Avrupa’da, sizdeki Müslümanlık’tan çok daha katı Hıristiyanlık var’ demiş)

– Kanser kasabası

– Irak’ın gözü sınırda

YENİ şAFAK: TMK’ya ne gerek var (Diyarbakır olaylarından sonra birçok kişi hakkında yeni TCK’ya göre 9 yıldan ağırlaştırılmış müebbete kadar hapis istenmesi, TMK’da yapılan düzenlemelerin gerekçesi olan ‘terör cezaları yetersiz’ iddialarını çürütüyor )

– Stratejik ortaklık şimdi daha gerçekçi

– CIA, Türkiye’den 20 esir götürdü

CUMHURİYET:AKP Rice’a teslim
ABD ile hazırlanacak Stratejik Ortak Vizyon Belgesi Türkiye’nin elini kolunu bağlayacak.

REFERANS:Sanayide 4 sektör tarımda büyükler desteklenecek
Ekonomide önümüzdeki yedi yılda izlenecek yol haritasına göre istihdam üzerindeki yük kademeli olarak azaltılırken girdi maliyetlerinin düşürülmesi bölgesel asgari ücretin hayata geçirilmesi amaçlanıyor.

FANATİK:Parlatalım!
Daum, Trabzon maçı öncesi FANATİK’e konuştu. Galatasaray karşısında çok önemli bir zafer elde ettiklerini belirten Fener’in hocası, bu galibiyetin daha fazla anlam kazanması için Trabzon’u da devirmek zorunda olduklarını söyledi.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

HÇRRİYET: Ben Anayasa 24’ü tanırım (Başbakan Yardımcısı Abdüllatif şener, TBMM Başkanı Arınç’ın ‘laikliğin yeniden tanımlanması’ önerisini, “Ben bir tek laiklik tanımı bilirim. O da Anayasa’nın 24’üncü maddesinde bütün açıklığıyla yazılıdır” diye cevapladı. şener, ortalığın tartışmadan geçilmediğini belirterek, “Bunlara şimdi ne gerek var” dedi. )

– Bu ne daveti Leyla Hanım

– Çzür diliyorum

SABAH: Ağır benzetme (Başbakanlık Müsteşarı Çmer Dinçer imalı konuştu: Türkiye’de eleştirmek kolay ama “Çneri getir” deyince ses çıkmıyor. Ortaya bir şeyler koyduğunuz zaman aç, yırtıcı hayvanlar gibi parçalıyorlar… )

– Cenazeye kırmızı halı

– Locadan atılan Masondan dava

MİLLİYET: ‘Çlüm sitesini’ yapana sadece 50 YTL ceza (Yalova Ağır Ceza Mahkemesi, 316 kişinin öldüğü Yüksel Sitesi davasında 5 sanığa 50 YTL ceza verdi. Hukukçular Veli Göçer’e verilen cezayı hatırlatarak, “Farklı cezalar kamu vicdanını yaralıyor” dedi)

– PKK küçük gruplara ayrıldı

– Türkiye’yi tehdit etti

RADİKAL: 23 Nisan’ların en garibi (Ağzında sakızla anıta çelenk koyan AKP’li, tutuklandı. ’21 yaşında çocuk’ hâlâ tartışılıyor)

– Millete külfet vekiline kıyak

– Emeklinin çilesi: Maaşın üç düşmanı var!

YENİ şAFAK: Sert kanun çare olmadı (Türkiye, Terörle Mücadele Kanunu’nu yeniden güçlendirmeye çalışıyor ama yakın geçmişteki uygulamalar sert yasaların terörü durdurmaya yetmediğini, aksine körüklediğini gösteriyor. )

– Eğitime desteğe büyük onur

– Bir hafta sonra makamında

REFERANS:Saf Kimya gibi 150 bomba var bir tane itfaiye yok
İkitelli’yi alev topuna çeviren Saf Kimya’ya ait tesisteki yangının arkasında büyük bir ihmalkarlık yatıyor. İtfaiyesi olmayan İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde 150 kimya fabrikası çalışma ruhsatı olmadan faaliyet gösteriyor.

FANATİK:.. Ve Saracoğlu sezonu kapadı
PFDK, Fenerbahçe’ye 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi. FANATİK’in pazar günü Türkiye’ye duyurduğu haberi Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu dün resmen açıkladı. İşin ilginç yanı; Fener’den şu ana kadar çıt çıkmadı!

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

HÇRRİYET: Arınç’tan şok çıkış (TBMM Başkanı Bülent Arınç dünkü 23 Nisan özel oturumda yine gündemi sarsacak yorumlar yaptı. Arınç “İlk Meclis’te kullanılan iç tüzük Osmanlı Meclis-i Mebusanı’nın tüzüğüdür ve 7 yıl yürürlükte kalmıştır. Bu aynı zamanda iki Meclis arasında bir bağın olduğunu ve millet iradesinin kesintiye uğramadığını göstermektedir” dedi. )

– Talat Paşa’nın tehcir defteri

– Hindili tişört

SABAH: Arınç muhtırası (Meclis Başkanı Bülent Arınç 23 Nisan özel oturumunda ‘manifesto’ gibi açıklamalar yaptı. Türban: Referanduma gidelim. Laiklik: Böylesi dünyada yok. Kırmızı Kitap: Demokrasilerde böyle şeyler olmaz… )

– Tek başıma ağlıyorum

– Ben karısına değil başkana bakarım

MİLLİYET: Hatay’da ilk adres Narin (AKP İl Genel Meclisi Başkanı Narin’in aile şirketi, Hatay’daki yurtların ihalelerini almış. Bir AKP’li Sosyal Hizmetler Müdürü olunca Narin Gıda’nın kazandığı ihale sayısı artmış)

– Okullu kızların şenliği

– ‘İki kupayı da alarak İzmir’e götüreceğiz’

RADİKAL: Bülent Arınç zirveyi sarstı (‘Demokrasilerde Milli Güvenlik Siyaset Belgesi gibi gizli anayasalar olamaz. Bizde kurumlar saltanatı var. Çzgürlüklerin genişlemesi için kurumların mutabakatı aranmaz. Devlet dini inançları kısıtlıyor…’)

– Ankara gergin, çocuklar şen

– Bu yasa aydınlar için ciddi tehlike

YENİ şAFAK: Kamusal alanda yasak olmaz (Meclis Başkanı Arınç, Egemenlik Bayramı’nda demokrasi ve egemenlik dersi verdi: Cumhuriyet saltanatı kaldırdı ama bugün”kurumların saltanatı” var! Laiklik tanımlanmalı. Kamusal alan özgürleşmeli. )

– Kraliçe kadar zengin Türk

– Ağızlarında sakızla bizimle alay ettiler

REFERANS: Valiler organize sanayi yönetiminde devre dışı
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın altı aydır üzerinde çalıştığı yeni kanun tasarısı ile valiler mevcut organize sanayi bölgeleri (OSB) yönetiminin dışında kalacak.

FANATİK: Yürekli oynarsak bizi kimse yenemez
Fenerbahçe camiası Galatasaray’ı 4-0 yenip, yeniden liderlik koltuğuna oturmanın keyfini yaşarken, zaferin mimarı Cristoph Daum Fanatik’e çok özel açıklamalar yaptı…

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

Ceyda Hanımın hatırına fırça
İTO ve İDTM yönetim kurullarının kararıyla Dünya Ticaret Merkezi’nin fuar alanlarındaki kira sözleşmeleri yenilenmeyen ve mahkemelik olan CNR Holding’in sahibi Ceyda Erem, İDTM Genel Müdürü Alparslan Ertekin’i Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’e şikayet etti. Tüzmen de Ertekin’i 25 kişinin içinde azarladı.

4-4’lük lider
Dört gözle beklenen derbide Galatasaray, Kadıköy’den çıkamadı. 7 yıllık gelenek devam etti. Appiah, Luciano, Alex ve Anelka tarihi geceye imza attı. 3 top direğe takıldı. şampiyonluk yarışı yeniden başladı.

Kıyı talanına mavi isyan
Bodrum’un bakir kalan ender yörelerinden Kissebükü Koyu’nun turizm yatırımları için tahsis edilmesini protesto eden çevreciler, teknelerle koya çıkarma yaptı. Çevreciler, Başbakan ve Çevre Bakanı’nı bölgeye davet etti!

Son 3 hafta nefes nefese
Sarı-lacivertliler, üç puan gerisinden geldiği ezeli rakibini muhteşem bir futbolun ardından Appiah, Luciano, Alex ve Anelka’nın golleriyle geçti, sezonun bitmesine üç hafta kala averajla öne geçti, futbolun rengi geri geldi.

Sosyal güvenlikte merak edilenler
Milyonlarca kişiyi etkileyen yeni Sosyal Güvenlik Yasası’nda en çok sorulan soru ‘Benim emekli maaşım ne kadar olacak?’ Yanıt ise her meslek grubu için farklı…

Nefesinizi tutmaya devam edin
Fenerbahçe, Galatasaray’ı 4-0 yenince zirvede puanlar yine eşitlendi. Ligde şampiyonluk yolundaki son üç hafta heyecan fırtınasına gebe

F.Bahçe 4 attı koltuğu kaptı
Ezeli rakibi G.Saray’ı farklı yenen Fener yeniden lider oldu. Ligde şampiyonluk düğümü kalan üç haftada çözülecek.

Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun
81 il temsilcisinin katıldığı 3. Dönem Türkiye Çğrenci Meclisi, TBMM Genel Kurul Salonu’nda yıllık toplantısını yaptı.

Bayrama siyaset bulaştı
23 Nisan nedeniyle, 81 ilin öğrencilerinden oluşan ‘Türkiye Çğrenci Meclisi’, 3’üncü oturumunu Meclis Genel Kurulu’nda yaptı. İstiklal Marşı’ndan sonra TBMM Başkanı Bülent Arınç, oturumu başlattı, koltuğunu ‘geçici başkan’ sıfatıyla Erzurum’dan gelen İbrahim Seyhan’a devretti. Trabzon’dan Adem Yıldız gizli oylamayla ‘Türkiye Çğrenci Meclis Başkanı’ oldu.

Gizli anlaşma
CIA ve FBI başkanları ile Genelkurmay Başkanı Pace’ın peşpeşe yaptıkları Türkiye ziyaretlerinin sırrı çözüldü. Amerikan Dışişleri Bakanı, Ankara-Washington arasındaki ‘gizli mutabakatı’ deşifre etti.

‘Devlet beni kullanıp attı’
Bir dönemin sır adamı, eski BDDK Başkanı Engin Akçakoca, iki yıllık sessizliğini VATAN’a bozdu, İmar skandalının perde arkasını anlattı.

Namlular Irak’a çevrildi, izinler iptal
PKK’ya karşı başlatılan geniş çaplı operasyonun hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. 200 bin askerin konuşlandırıldığı Güneydoğu’da, birliklerdeki izinler kaldırıldı. Cudi Dağı’na uzun menzilli toplar yerleştirildi.

Dörtlü kuşatma
Türkiye, İran, Irak ve Suriye PKK’yi kıskaca alıyor. İran ordusu Kandil’i vuruyor.

Yönetim zafiyeti
şemdinli’deki patlamaların ardından görevlendirilen İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin hazırladığı raporda, başta Emniyet Terörle Mücadele Daire Başkanı Selim Akyıldız, dönemin Hakkâri Valisi Erdoğan Gürbüz olmak üzere, il ve ilçedeki üst düzey kamu görevlilerinin olayları önlemede yetersiz kalarak yönetim zafiyetine yol açtıkları vurgulandı.

Rahat uyu şehidim
Türk Silahlı Kuvvetleri terör örgütü PKK’ya karşı başlatacağı tarihin en büyük operasyonuna 2004’te Tunceli’de şehit düşen Uzman Çavuş Süleyman Soydan’ın adını verdi. Türk Ordusu bu hareketiyle dosta düşmana “şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak” mesajını gönderdi.

Yorultay
17 gündür seçilemeyen Başkan, Danıştay’da sinirleri gerdi 224 kez oy veren üyeler isyanda: Yorulduk, davalar aksıyor.

Sizi çok seviyoruz size güveniyoruz
Cumhurbaşkanı Sezer, Türk çocuklarına böyle seslendi.

86. yıl coşkusu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bugün bütün yurtta, KKTC’de ve dış temsilciliklerimizde coşkulu törenlerle kutlanacak.

Rice: PKK, Irak’ta duramaz
“Ankara ziyaretini sabırsızlıkla bekliyorum” diyen ABD Dışişleri Bakanı Rice, sıcak mesajlar gönderdi: “Irak’ta istikrarsızlık sürse de bu ülkedeki teröristleri temizlemekte kararlıyız. Bu amaçla Kuzey Irak’ta PKK terörüne karşı Türk yetkililerle istihbarat bilgilerimizi sürekli paylaşıyoruz.”

Ermeni sorununu Avrupa’daki Türkiye karşıtları kullanıyor
24 Nisan sözde soykırımı yıldönümü öncesi Ermeni diasporasından Türkiye’nin çözüm önerilerine destek geldi.

‘Polisiniz iyi ama bir de yabancı dil bilse’
Turizmin başkenti Antalya’da Avrupalı turistler üzerinde yapılan bir araştırma, yabancıların Türk polisine bakışı konusunda ilginç sonuçlar verdi. Araştırmada kentte bire bir görüşülen turistlerin yüzde 75,9’unun çevrelerindeki polise güvendiği belirlendi.

AB’den ‘ihraç’ eleştirisi
şemdinli iddianamesi ile başlayan süreci yakından izleyen AB büyükelçileri, Savcı Sarıkaya’nın ihraç kararını, askerin siyasette yeniden etkinliğini arttırmasının göstergesi olarak değerlendirdi. Büyükelçiler, hükümet ve Adalet Bakanlığı’nın tutumunu da eleştirdi.

Kadıköy’den çıkış yok
Sarı Lacivertliler yılın derbisinde fırtına gibi esti. şükrü Saracoğlu’na üç puan önde gelen Cimbom’u sahadan sildi. Perdeyi 12. dakikada Appiah açtı. 20’de Luciano tribünleri bayram yerine çevirdi. Alex farkı açtı. Anelka son noktayı koydu..

Cumhurbaşkanı Sezer: Aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyeceğiz
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, “Sahip olduklarımızın değerini bilerek, gücümüze inanarak, kendimize güvenerek, sorunlar karşısında yılmayarak, Atatürkçü düşünce temelinde kurulan cumhuriyetimizi bu niteliğiyle yaşatarak, bölünmez bütünlüğümüzü koruyarak, toplumsal barışı sürekli kılarak aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyeceğiz” dedi.

Sanayiciler Valiliğe daha öncede Mitsubishi Jeep almış
Kocaeli Valiliği’ne Gebze’de bulunan sanayiciler tarafından alınan 350 bin YTL’lik Mercedes’in yanı sıra geçen yıl Gebze Organize Sanayi Bölgesi ve Taşıt Araçları Yan Sanayi Organize Sanayi Bölgesi’nin de yönetim kurulu kararıyla Valiliğe Mitsubishi Pajero jeep hediye ettiği ortaya çıktı.

şOVbahçe 4-0
Kadıköy’de zafer yine Sarı-Lacivertli armadanın oldu. Saracoğlu’nda futbol vardı, gol vardı, şov vardı. Kanarya, son yılların en kritik karşılaşmasında ezeli rakibi Galatasaray’ı, Appiah, Luciano, Alex ve Anelka ile darmadağın ederken üç şutunda da direkler gole izin vermedi.

Destan
Aylardır sonucu merakla beklenen ‘Avrupa’da haftanın maçı’nın galibi F.Bahçe oldu. Kanarya, Aslan’a tarihi bir hezimet daha yaşatırken, ligin bitimine 3 maç kala şampiyonluk yarışında tekrar avantajlı duruma geçti.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…


Variller büyük bir sanayicinin
Bakan Pepe, varillerin “Türkiye’nin ciddi sanayicilerinden birine ait olduğunu” söyledi. Yerel bir gazetede çıkan, “varillerin Unifar Kimya Sanayii’ne ait olduğu iddiaları” üzerine yetkililer fabrikada inceleme başlattı.

Sezer’den kritik ve sert mesajlar
Harp Akademileri Konferansı’nda konuşan Sezer, “şemdinli iddianamesiyle yargı siyasallaştırıldı. Ordumuzu yıpratma etkinlikleri, akılla ve yurtseverlik duygularıyla bağdaştırılamaz” dedi.

Belediye kendi polisini kurdu
Beylikdüzü Belediyesi, beldede asayişi sağlamak amacıyla yedi merkezi noktaya 34 kamera yerleştirdi. Yaklaşık 1.5 ay önce hizmete giren kameralar Beylikdüzü Jandarma Karakolu tarafından takip ediliyor.

Bir adını vermedi
Çevre Bakanı Pepe, “Tuzla’daki variller ciddi sanayicilerden birinin. 50 bin 100 bin dolar vermemek için koskoca bir metropolün zehirlenmesini göze alacak kadar paragöz, açgözlü bir adam” dedi.

Bize mi soruyorsunuz sayın bakan!
Tuzla’daki zehirli varillerin ‘ciddi bir sanayiciye’ ait olduğunu belirten Osman Pepe, Türkiye’deki 750 bin ton tehlikeli atığın sadece 30-35 bin tonunun bertaraf edildiğini söyledi.

Haber üzerine inceleme
Kartal’daki okullarda ‘umre’ ödüllü kompozisyon yarışmasına izin veren Milli Eğitim Müdürü Atasoy hakkında haberimiz üzerine inceleme başlatıldı. Ama yarışma afişleri yerinde duruyor.

Sezer çok sert
Cumhurbaşkanı Sezer, Harp Akademileri’nde alışılmışın dışına çıktı ve türban, irtica şemdinli, terör ve AB konularında çok sert açıklamalar yaptı.

Sahipsiz memleket
Tuzla’da gömülen binlerce zehirli varil panik yarattı. Vali açıkladı: Altta killi tabaka yoksa İstanbul’un suyu kirlenir.

Bu rezaleti teşhir paklar
Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Grand Cevahir Otel’de düzenlenen İstanbul Tıbbi Atıklar Sempozyumu’na katıldı. Basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Bakan Pepe, Haber Çzel Programı’nın ortaya çıkardığı Tuzla’daki zehirli varil skandalı’yla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Sonunda patladı
İşte Sezer’in, başta terör ve irtica olmak üzere, şemdinli Raporu, ordu ayrıca İran’a ilişkin açıklamaları…

Son 6 yılın en sert çıkışı
Orduyu öven Sezer, irtica, türban, yargı, terör konularında ilk kez böyle net ve ağır konuştu.

1407’ye iki kız lütfen!
Celal Doğan, Dinçer Dinçsoy’u arıyor. Dinçsoy ‘Didem Aksu ve Pelin Giyim’i ayarlarım’ diyor. Ancak onların programı uymayınca başka 2 kız geliyor. Ertesi akşam Doğan yeniden arıyor Dinçer bu kez ‘üniversiteli’ buluyor.

Tehlike büyük
Cumhurbaşkanı Sezer, irticanın kaygı verici boyutlara ulaştığını söyledi.

‘Varilleri açgözlü bir sanayici gömdü’
Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, yine suçladı ama isin açıklamadı.

İşte terör bu
Terörün dil, din, ırk, milliyet ayrımı dinlemeden insanlığın düşmanı olduğu bir kez daha kanıtlandı. PKK’nın döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Jandarma er İbrahim Ali Akçakoca’nın cenazesinde ablası Tuğba şöyle bağırdı: İbrahim de Urfalıydı, Güneydoğuluydu. Kardeşinize nasıl kıydınız?

Kardeşinizi vurdunuz
İşte terörün kirli yüzü…Urfalı şehidin kız kardeşi ağıt yaktı: Elleriniz kırılsın Anne haykırdı: Çakallar

İslam’ın terörle ilişkisi yoktur
Ayrışımcı, çatışmacı Batılı söyleme karşı, cennet şehir İstanbul’daki İslam Konferansı’ndan herkesin ders alacağı, barışı inşa edecek mesajlar çıktı.

Gecekondu bitecek
Hükümet, gecekondu problemini bitirmek için düğmeye bastı. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, “gecekondu probleminin aşılması ve depreme dayanıklıklı yapıların oluşturulması” amacıyla Kentsel Dönüşüm Yasa Taslağı hazırladı.

Kayıtlar internetten
İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir ve Adana’da kimin hangi okula gideceği bilgisayarda duyurulacak. Artık okullar “Seni kaydedemiyorum” diyemeyecek.

Oyak, Erdemir’de BÇG’nin fişlediği personeli işten attı
Erdemir’i satın alan Oyak, 35 yöneticinin işine son verirken ilginç bir yöntem kullandı. Oyak’ın, eleman tasfiyesi yaparken 28 şubat sürecinde etkin bir rol oynayan BÇG’nin fişleme belgelerini dikkate aldığı ortaya çıktı.

Nükleer santral Türkiye’nin en kuzey ucuna kurulacak
Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) Başkanı Okay Çakıroğlu, “nükleer santral konusunda 8 yer önerdiklerini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yerler içinde bulunan Sinop’u ilan ettiğini” söyledi.

Zehir cezası çerez parası
Tuzla’da toprağa gömülü olarak bulunan kanserojen madde içerikli atık varillerinin Türkiye’nin ciddi sanayicilerinden birine ait olduğunu söyleyen Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, kısa bir süre sonra bu şahsın ‘Ali mi Veli mi’ olduğunu açıklayacaklarını belirtti.

Kondu yıkımı haberini acıklı müzikle vermeyin
Başbakan Erdoğan, İstanbul’daki 5 bin yıkımı yeterli bulmadığını belirterek, medyadan destek istedi. TV’lerden kondu yıkımı haberlerinin ‘acınaklı, dokunaklı’ müzikle verilmemesini isteyen Erdoğan, “Bu urların temizlenmesi lazım” dedi.

İlk nükleer santral Sinop’a yapılacak
Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) Başkanı Okay Çakıroğlu, “nükleer santral konusunda 8 yer önerdiklerini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yerler içinde bulunan Sinop’u ilan ettiğini” söyledi.

Erdemir’de önce gardırop devrimi
OYAK, Erdemir’de kamu yönetiminde uygulanan serbest kıyafet uygulamasını rafa kaldırdı. Bayanların pantolon boyları için, ‘ayak bileği üzerine çıkmamalı, paçaları dar kesim olmamalı’ standardı belirlendi.

‘Fener artık at koşturamayacak’
Bel fıtığı ameliyatı geçirdikten sonra evinde istirahat eden Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, FANATİK’e bomba açıklamalar yaptı. Bu sözler çok konuşulacak…

Bunların heç biri gaçmamaliydi
Fatih Terim’in genç futbolcuları denediği maçta çok gol kaçırdık. atv’den naklen yayınlanan karşılaşmada Can, Baki, Gökhan, Volkan, Fahri, Hasan ve Uğur net pozisyonları gole çeviremedi.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

İki kritik çıkış
Kutlu Doğum Haftası töreninde konuşan Meclis Başkanı Arınç, Erdoğan’dan, bütün siyasi parti liderlerine gül göndermesini istedi. Arınç, “Bu gül demetinden, ambargo koyduğunuz partiyi de ihmal etmeyin” dedi.

Çzkök: Vatanı kimse bölemez
Genelkurmay Başkanı Org. Hilmi Çzkök, KKK Org. Büyükanıt’la birlikte Van ve Hakkâri’de bazı iç güvenlik ve sınır birliklerini denetledi. Çzkök, “Vatanı hiç kimse bölemeyecek, rejimi kimse değiştiremeyecek” dedi.

Katil sürüsüne en güzel cevap
şehit Yarbay Alim Yılmaz’ın cenazesi, dün Ankara’da devletin ve halkın buluştuğu kalabalık bir törenle kaldırıldı. Metanetini koruyan ve uzun süre eşinin yanında morgda oturan Firdevs Yılmaz, “Aslan gibi çocuklarım var. İki asker daha yetiştiriyorum” dedi.

Türbana bir darbe de BM’den
Birleşmiş Milletler Ayrımcılık Komitesi, türbanı yüzünden okuldan atılan Rahime Kayhan adlı öğretmenin yaptığı başvuruyu kabul etmedi.

Dostlar ihalede görsün
Sadece Çalık grubuna yetki veren kararnameye eleştiri yağınca, son anda Ekinciler’e de bir yazı yollandı: ‘Eldeki belgeleri yolla.’ şirket yazıyı aldığında bir gün kaldığı için şartları tamamlayamadı.

‘Teröre karşı seferberlik’
Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümünde gündem terördü. Dışişleri Bakanı Gül: Mücadele için her şey seferber edilecek. Emniyet Genel Müdürü Aydıner: Terörle mücadele hukuku eksik.

Akbilli adaleti şans kurtardı
Servis yerine belediye otobüsüyle taşınan Beyoğlu, Eyüp ve G.Osmanpaşa adliyelerinde görevli 37 hâkim ve savcı, bombalı saldırıdan tesadüf eseri kurtuldu.

Yanıltılmış olabilirim
Ege ve Akdeniz’deki bakir koylara tahsisle inşaat iznini veren Bakan Atilla Koç: Arkadaşlarım beni yanıltmış olabilir.

İyi ki şarj bitti
Hakim ve savcıları taşıyan belediye otobüsüne cep telefonu düzenekli boomba yerleştirildi. Bir terörist dışarıdan o telefonu çaldırdığı dakika otobüs havaya uçacaktı. Telefonun pili bitince dehşet planı bozuldu.

Komutanlar sınıra uçtu
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Çzkök ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Büyükanıt dün sürpriz bir şekilde Güneydoğu’ya geldi.

Türkiye ağladı
şehit Yarbay Yılmaz dün Ankara’da ebediyete uğurlanırken milyonlarca insanımız televizyon başında gözyaşlarına boğuldu…

İzmit’te askeri helikopter fabrikaya düştü: 4 şehit
İstanbul’da bir tatbikattan dönen askeri helikopter, İzmit’te 3 fabrikanın bulunduğu alana düştü, 1’i yüzbaşı, 3’ü teğmen 4 subay şehit olurken, fabrikada çalışan 2 işçi de yaralandı.

Çzkök’ten iki mesaj
Genelkurmay Başkanı: Vatanı kimse bölemeyecek, rejim değişmeyecek

Fransa’da direniş kazandı
Gençler iş yasasında geri adım attırdı

Elde bayrak gözde yaş
Elazığ’da PKK’lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Yarbay Alim Yılmaz’ın Ankara’daki cenaze töreninde oğlu Doğukan’ın cenaze arabasının peşinden bayrak sallayarak koşması yürekleri dağladı. şehit yarbayın eşi ise “pkk sevinmesin” diye törende hiç ağlamadı.

Dört ay sonra baba olacaktı
Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait personel nakliye helikopteri dün Ankara’dan İstanbul’a giderken olumsuz hava koşulları nedeniyle alçaktan uçuş yapmaya mecbur kaldı. Olayda dört asker şehit oldu.

Moral harekatı
Org. Çzkök, Org. Büyükanıt ile G.Doğu’da terörün azdığı noktaları gezdi: Vatanı bölemezler. Bölge halkını seviyoruz.

Acının getirdiği gerginlik
şehit Yarbay Yılmaz, Ankara’da yürekleri dağlayan törenle toprağa verildi. 12 yaşındaki oğlu Doğukan’ın, elinde Türk Bayrağı ile cenazenin arkasında koşması herkesi ağlattı.

Bizi bölemezler
Elazığ’ın Arıcak ilçesi kırsalında, karakol denetimine giderken teröristlerce yola döşenen mayının patlatılması sonucu şehit olan Yarbay Alim Yılmaz gözyaşları ve dualarla son yolculuğuna uğurlandı. Kocatepe Camii’nde düzenlenen törende terör örgütü PKK’ya lanet yağarken binlerce kişi hep bir ağızdan “şehitler Çlmez, Vatan Bölünmez” sloganları attı.

Çzkök: Müsterih olun
“Türk askerindeki birlik, beraberlik ve fedakârlık devam ettiği sürece bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmez, rejimi kimse değiştiremez. Bu bakımdan Türk Milleti müsterih olmalıdır.”

şehit Yarbay’dan hayırsever işadamına duygu dolu mektup
Mayınlı saldırıda şehit düşen Yarbay’dan geriye, acılı eş ve iki yetimin yanı sıra ilginç bir mektup kaldı.

Terörle Mücadele Kanun Tasarısı imzaya açılıyor
Güneydoğu’daki son terör olaylarıyla yeniden gündeme gelen Terörle Mücadele Yasa Tasarısı bugün Bakanlar Kurulu üyelerinin imzasına açılıyor.

CHP-DEHAP flörtü çok taze
SHP lideri Karayalçın, 1991 seçimlerinde SHP-HEP ittifakını görmezden gelen Baykal’a şok suçlamada bulundu. Karayalçın, CHP’nin DEHAP’la seçim ittifakı yapmak için 2 kez masaya oturduğunu söyledi.

Bitik şarj kurtardı
Aralarında hakim ve savcılarında bulunduğu 37 kişiyi Beyoğlu ve Eyüp adliyelerine götüren servis otobüsünde uzaktan kumandalı bomba çıktı. Muhtemel faciayı düzeneği harekete geçirmek için kullanılan telefonun şarjının bitmesi önledi.

Terörle Mücadele Yasası yarın imzaya açılıyor
Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Terörle Mücadele Yasa Tasarısı’nın büyük bir ihtimalle yarın imzaya açılacağını ve süratle TBMM’ye gönderileceğini söyledi.

Kriz savaşçısı Türk yöneticiler Unilever’in tercihi oldu
Enflasyon, finansman ve kriz yönetiminde uzmanlaşan Türk yöneticiler, 100 ülkede faaliyet gösteren Unilever’in ilgi odağı oldu. Unilever’in dünya operasyonunu yönetenler arasındaki Türk sayısı 24’e ulaştı.

2007 Beşiktaş!
Ocak ayındaki kongrede yeniden başkanlığa adaylığını koyacak olan Yıldırım Demirören, listesine Sinan Engin’i de alacak… Engin, Başkan’ın seçim kozlarını belirlemeye başladı.

Zor seçim
100. yıl için Roberto Carlos ile el sıkışan; Morientes, Juninho, Solari ve Campbell gibi yıldızları listesine alan Fenerbahçe, yabancı sınırlamasına takıldı. Sezon sonunda iki yabancının gönderilmesi gündeme geldi.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

şeffaf siyaset için önemli adım
Hükümet, Siyasi Etik Yasa Taslağı hazırladı. Taslağa göre, tüm seçilmişler ve kamu görevi yapanların mal bildirimleri üzerindeki gizlilik kalkacak. Milletvekilinin iş alanı sınırlanacak

Büyük deprem projesi
Hükümetin deprem bölgesindeki binaları güvenli alanlara taşımak için hazırladığı yasa tasarısı, 15 yıl borçlanma ile taşınmayı öngörüyor

İki kız teşhis etti, yüzbaşı tutuklandı
Bahçelievler’de küçük yaşta kız çocuğuna tecavüze kalkıştığı iddiasıyla önceki gün gözaltına alınan ve linçten zor kurtulan Hadımköy 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda görevli Piyade Yüzbaşı Bülent A, 9 ile 12 yaşlarında 2 kıza tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

İşte o görüşme
Türkiye’nin Kuzey Irak’taki PKK varlığı nedeniyle Barzani’yle çok kritik bir diyalog yaşadığı ortaya çıktı. Bağdat ve Kuzey Irak’ta ’Kürt bölgesinin lideri’ kabul edilen Mesud Barzani ve Türkiye yetkilileri arasında geçen görüşmeler devletin en üst makamlarına sunuldu.

AKP’den etik atak
TBMM Siyasi Etik Komisyonu kurulacak. Vekil ve bakanlar ihale ilişkisine giremeyecek. Parti ve adayların gelir-gideri ‘seçim hesabı’ndan izlenecek

İki kararname Çankaya yolunda
BDDK Başkanlığı atamasında gecikme olmadığını ifade eden şener, mevcut başkan Bilgin’in yeniden atanacağını söyledi.

Sen çal çocuğun zengin olsun
AK Parti’nin “mal bildirimi şeffaflaşacak” diye övünerek açıkladığı taslak yasalaşırsa, haksız edinilen mala devlet el koyamayacak.

Rüşvet isteyen politikacı kim?
Halil Bezmen: Bir politikacı bankalarla olan sorunumu çözmek için benden rüşvet istedi.

İkinci Yunan bankası geliyor
2005’te HC İstanbul Menkul Değerler’in çoğunluk hissesini satın alarak Türk finans sektörüne adım atan Yunan Eurobank’ın gözü bankacılık sektöründ

Merkez’deki yeni kriter: Meyve suyu içen başkan
Merkez Bankası tartışmalarının gündemindeki iki isim Başkanvekili Erdem Başçı ve eski Başkan Süreyya Serdengeçti klasik müzik konserinde bir araya geldi.

Yüzkarası
Küçük bir kıza tecavüz ederken yakalanan yüzbaşının 7 çocuğa daha tecavüz ettiği öne sürülüyor

6 eve daha ateş düştü
Gabar Dağı’nda 5 asker Bingöl’de ise 1 polis PKK saldırılarında şehit oldu. 13 de yaralı var

Yargıdan şikâyetçi
Başbakan, enerji lisanslarıyla ilgili verdiği kararlar için Danıştay’a yüklendi

Barolardan hükümete rest
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Çzok, vekil tayini konusunda gerekli yasal ve parasal düzenlemelerin 9 Mayıs’a kadar gerçekleştirilmemesi durumunda tüm müdafi/vekil görevlendirmelerini durduracaklarını açıkladı.

Vatan size minnettar
PKK’lı teröristler şırnak’taki Gabar Dağı’nda askerlerimizi pusuya düşürdü. Beş Mehmetçik şehit oldu, altısı yaralandı. Bingöl’ün Genç ilçesinde de teröristler karakola roketle saldırdı, bir polis şehit oldu.

Yüz karası
Yüzbaşı, tecavüz ve çocuklara tacizden tutuklandı. Altı liseli ise 13 yaşındaki kıza tecavüzden mahkemelik oldu

Gabar’da 5 şehit
şırnak’ın Gabar (Küpeli) Dağı’nda devriye görevi yapan iki askerimiz, teröristlerce döşenen mayına basarak şehit oldu. Olayın ardından başlatılan operasyonda da 3 güvenlik görevlimiz hayatını kaybetti. 9 asker ve 2 korucu da yaralandı. Çatışmalarda iki terörist öldürüldü.

şeffaflık hamlesi
Kamuoyunda çok tartışılan seçim harcamaları ve mal beyanı konusunda önemli bir adım atan Hükümet, siyasetin finansmanı, mal bildiriminde gizliliğin kaldırılması ve TBMM’de siyasi etik komisyonu kurulmasıyla ilgili olarak iki ayrı taslak hazırladı. Adalet Bakanı Cemil Çiçek, AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, dün Parlamento’da düzenledikleri ortak basın toplantısında, taslaklarla ilgili bilgi verdi

‘Siz işi başlatın takipçisi biziz’
Türk müteahhitlerinin yurt dışında daha çok iş yapmasını isteyen Erdoğan, “Hangi ülke olursa olsun gidin, yatırım için girişimlerde bulunun. Biz takipçisi oluruz. Telefonla ararız, mektup yazarız. Çünkü bunu daha önce çok yaptık. Bu işler artık böyle oluyor” dedi.

Diyanet, Kutlu Doğum Haftası’nı Diyarbakır’dan başlatacak
Son günlerde terörle gündeme gelen Diyarbakır, önümüzdeki hafta manevî bir iklim yaşayacak, ‘Peygamber Sevgisi’ ile farklı bir mesaja ev sahipliği yapacak.

Kaçak akaryakıtı ihbar eden ihya olacak
Akaryakıt kaçakçılığını, ‘millî güvenliği tehdit ettiği’ gerekçesiyle nitelikli terör kapsamına almaya hazırlanan hükümet, kaçakla mücadele edenleri özendirmek için yeni bir düzenleme yapıyor.

Çnce şöhretle tanıştılar sonra ölüm ve skandalla
Televizyondaki renkli dünyayı gerçek sandılar ancak kısa yoldan şöhret olmak ve bu gösterişli dünyada yer almak hiç de kolay olmadı onlar için. şimdi adeta kolay yoldan kazandıkları şöhretin bedelini ödüyorlar

Topyekün şeffaflık
AK Parti, Başbakan Erdoğan’ın gündeme getirdiği ‘saydam devleti’ hayata geçirmek için harekete geçti. AK Parti, bir bakan, bir genel başkan yardımcısı ve bir grup başkanvekili ile şeffaflık Paketi’ni tartışmaya açtı

Aydın Doğan vergi rekortmeni
İstanbul gelir vergisi şampiyonu oldu. Türkiye sonuçlarına göre de birinci olması bekleniyor.

Yunanistan Ortodoks Kilisesi de Finansbank’ın ortağı
Yunan Ortodoks Kilisesi, Finansbank’ı alan National Bank of Greece’in yüzde 2’sine sahip. Finansbank satışının, Kilise’nin Türkiye’ye bakışını da olumlu etkilemesi bekleniyor.

Finalist 1-3
İlk 45 dakika dökülen Beşiktaş, Tümer Metin’in oyuna girişiyle birlikte kendine geldi. Gaziantep`i deplasmanda 3-1 mağlup etti

Vay Bobo vay
Kara Kartal, Fortis Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Veysel’in golü ile geriye düştü. Beşiktaş, ikinci yarıda Tümer’in oyuna girişi ile adeta uçmaya başladı. Tümer’in golü skora denge getirdi. Ardından sahneye çıkan Bobo, attığı iki golle siyah-beyazlıları farka taşıdı ve tur kapısını ardına kadar açan isim oldu.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

Tahran’dan Kürt teklifi
İran’ın Ankara Büyükelçisi Firuz Devletabadi, ABD’nin, Ortadoğu’da küçük, kontrol edilebilir etnik devletler peşinde olduğunu söyledi. Büyükelçi, Genişletilmiş Ortadoğu Projesi’nin, bağımsız Kürdistan hedefini de barındırdığını belirtti.

Finansbank’ta yabancı damat
Finansbank’ın sahibi Hüsnü Çzyeğin, bankanın yüzde 46 hissesini, 2 milyar 774 milyon dolara Yunan bankası NBG’ye sattı. Çzyeğin’in bankada yüzde 9.68 hissesi kaldı.

Bağımsız olsak o savcı giderdi
31 martta emekli olan Danıştay Başkanı Ender Çetinkaya Hürriyet’e konuştu: “Bağımsız olsaydık Van Savcısı öyle iddianame tanzim etmezdi. Ettiği zaman da faturasını ağır öderdi.

Barbie operasyonu
Ahlak Masası, ’Barbie Operasyonu’ düzenledi. Telefon dinlemesine bir siyasetçi, işadamı ve futbolcular da takıldı.

Kadir Bey’in rüyaları ve İstanbul’un gerçekleri
Dokuz kilometre metro tüneli beş yılda bitti, 78 kilometrelik karayolu tüneli iki yılda bitmez. Bir metro treniyle taşınacak yolcu için 46 şeritlik karayolu gerekir!

Köprüde sirenler hiç susmadı
Boğaz Köprüsü’nde paralı geçişin kaldırılması ilk gününde trafiği ‘ferahlattı': Köprüden geçen araç sayısı yüzde 25 azaldı, kaçak geçişler üç katına çıktı, kaçak geçiş alarmları susmak bilmedi.

şöhret kısa
Bedel ağır
Ata’nın şok ölümünden sonra yine televizyonun şöhrete kavuşturduğu pek çok isim fuhuş operasyonuna takıldı.

Hüsnü Çzyeğin’e ‘yabancı damat’
Finansbank’ın yüzde 46 hissesi artık Yunanistan’ın NBG bankasının. İmza töreni dün Atina’da yapıldı.

Molotofun yaktığı hayat
Akraba ziyaretinden dönen Sibel ile kız kardeşi Sinem Çzkan, Yüzyıl Mahallesi’ndeki evlerine gitmek için Esenler’de İETT durağında minibüs beklemeye başladı. Bu sırada 20-25 kadar terör örgütü yandaşı, yoldan geçen İETT otobüsüne saldırdı. Atılan molotofla otobüs alevlerin içinde kaldı. Kapıları açan şoför Mehmet Kahraman, yolcuları sağ salim dışarı çıkardı. Yangının etkisiyle frenleri boşalan otobüs yokuş aşağı kaydı ve durakta minibüs bekleyen Sinem ve Sibel Çzkan kardeşlerle Züldiye Karakuş’u altına aldı. Sinem Çzkan (18) olay yerinde, Sibel Çzkan (24) ise hastanede öldü.

TV kızları için fuhuş iddiası
Magazin dünyasının ünlü isimleri, futbolcu ve işadamlarıyla fuhuş yaptıkları şüphesiyle gözaltına alındı. ‘Barbie’ adı verilen operasyon şöyle gelişti: Asayiş şube Müdürlüğü ekipleri üç ay önce düzenlediği ‘kedi’ operasyonunda Ejder Toprak’ı yakalamıştı. Toprak’ın ifadeleri doğrultusunda faaliyet gösteren bir fuhuş şebekesinin varlığı tespit edildi. Bu bilgiler üzerine polis şüphelilerin telefonlarını dinlemeye aldı. Yapılan konuşmalar bir ay boyunca Emniyet kayıtlarına geçirildi.

Kazandı, kazandırdı
Hüsnü Çzyeğin Finansbank’ı Yunan bankası NBG’ye satarak hem kendisini hem de borsa yatırımcısını ihya etti.

Çeçen Başbakan’ın ‘sauna skandalı’
Çeçenistan’ın 29 yaşındaki Başbakanı Kadirov saunada iki hayat kadınıyla seks alemi yaparken görüntülendi. Video kaydı internete sızınca Çeçen halkı ayağa kalktı.

Hedef, kentler
PKK, terörist cenazelerinin toprağa verilmesi sırasında başlattığı intifada provalarını, ‘Kürt İntikam Tugayı’ olarak da adlandırılan (Teyrebazen Azadiya Kurdistan) ‘Kürdistan Çzgürlük şahinleri’ (TAK) aracılığıyla kentlere yaymaya çalışıyor. PKK’nin 1 milyon dolarlık harcamayla yapılandırdığı örgüt, bombalı saldırıların yanı sıra kundaklama ve kışkırtma eylemlerini organize ediyor. Çrgütün sitesinde, bomba yapımı tüm detaylarıyla anlatılıyor.

İngiliz Nazizmi
İngiltere’nin , soğuk savaş yıllarının başında Almanya’da gizli sorgu merkezleri oluşturduğu ortaya çıktı. The Guardian başta komünistler olmak üzere çok sayıda kişiye dönemin İngiliz yetkililerinin kamplarda işkence yaptığını yazdı. Gazetenin yayımladığı 1947 yılına ait fotoğraflar, Nazi kamplarındaki görüntüleri andırıyor.

Baskın
Kadın satıcılarının telefonlarını dinlemeye alan polis bazı mankenlerin fuhuş yaptığı bilgisine ulaşınca dün sabah 07.00’de aynı anda 23 eve baskın yaptı. şarkıcı Fulden Uras, mankenler Ece Gürsel, Berna Arıcı, Aylin Poyraz, Pelin Giyim, VJ Çzlem Ertem, BBG evinden Hülya Yamanoğlu ve ‘Benimle Evlenir misin?’ evinden Sinem Umay’ın da aralarında bulunduğu 23 kişi gözaltına alındı.

Hayallerini PKK yıktı
Sibel evlenecekti. Sinem, üniversiteyi bitirip iş kuracaktı iki kardeş gelecek düşüyle minibüs beklerken terör geldi.

Başkan molotof attı iddiası
İzinsiz gösteri yapan bir grup, polise molotof kokteyli attı. DTP’li Belediye Başkanı Emrullah Cin’in de arlarında bulunduğu grubun saldırısı sonunda bir polis yaralandı

Teröre yeni kanun
Baibakan Erdoğan başkanlığından toplanan Bakanlar Kurulu dün terörle mücadele konusunu ele aldı. Toplantı sonrası açıklama yapan Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, son olaylar üzerine mevcut Terörle Mücadele Kanunu’nda bazı revizyonlara gidileceğini söyledi. Bakan Çiçek “yeni kanun en kısa zamanda Meclis’e getirilecek” dedi.

Terörle birlikte solan iki hayat
Molotofkokteyli ile yakılan otobüsün altında kalarak hayatını kaybeden üç kişiden ikisi Sibel ve Sinem kardeşlerdi. Nişanlı Sibel, bir ay sonra evlenecekti. Sinem ise, üniversite öğrencisiydi.

İş dünyası sağlıksız gıda satana ömür boyu ticaret yasağı istiyor
Yargıtay’ın sağlıksız gıda satan şirketleri ilanla teşhir etmesi, sektörde büyük yankı buldu.

İngiliz terör yasası Türkiye’de çarpıtılıyor
Güneydoğu’daki şiddet olaylarının ardından Terörle Mücadele Kanunu yeniden tartışılmaya başlanırken, örnek gösterilen İngiliz terör yasasının Türkiye’de yanlış yorumlandığı ortaya çıktı.

Gözaltı süresi uzatılmıyor
Adalet Bakanı Çiçek, Terör Mücadele Yasası’ndaki değişikliklerin gelecek hafta Bakanlar Kurulu’nda görüşüldükten sonra Meclis’e gönderileceğini açıklayarak, polisin gündeme getirdiği gözaltı süresinin uzatılmasının söz konusu olmadığını söyledi.

Polat yufka yürekli çıktı
Kurtlar Vadisi’nin Polat’ı Necati şaşmaz, 20’li yaşlarda yazdığı romantik, içli şiirlerini ‘Akş’ adıyla kitaplaştırdı.

Ekonomide vekalet dönemi
Başta Merkez Bankası, BDDK, Gelir İdaresi ve TOKİ olmak üzere 20 kurumu vekil bürokratlar yönetiyor.

Sadece kendisinin değil, rakiplerinin de değerini yükseltti
Yüzde 46’sı 2.3 milyar euroya Yunanistan’ın en büyük bankası National Bank’a satılan Finansbank’ta fiyat, defter değerinin 5.7 katına ulaştı. Akbank, Denizbank ve şekerbank’ın yabancılarla pazarlıkta eli güçlendi.

Simic
Fenerbahçe’nin, Milan’ın Hırvat defans oyuncusu Dario Simiç’e teklif yaptığı öğrenildi.

Fener’e gidiyor
Arabistan ve Katar’dan da Brezilyalı yıldıza teklifler geldiğini vurgulayan gazete F.Bahçe’nin Roberto Carlos ile 4.5 milyon euro’dan üç yıllığına anlaştığını yazdı.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

Analar babalar sonra ağlamayın
Başbakan: “Çocuğunu sokağa dökenler, terörün maşası haline getirenler, yarın ağlamanız boş yere olacaktır. Güvenlik güçlerimiz, gerekli mücadeleyi yapacaktır”.

İlk beraat kararı
Yüce Divan’da Halkbank’ı zarara uğrattıkları iddiasıyla yargılanan Hüsamettin Çzkan kılpayı, Recep Çnal ise 1’e karşı 10 oyla beraat etti.

Umutlar kepenk kapattı
Milliyet’e konuşan Güneydoğu illerinin sanayi ve ticaret odası yetkilileri isyan etti: “Olaylar yüzünden bölge ekonomisi dibe vurdu. Gelen yok, giden yok, moral yok”.

Yüce Divan’da iki beraat
AKP döneminde Yüce Divan’a sevk edilen eski bakanlardan Hüsamettin Çzkan ve Recep Çnal beraat etti. Çzkan ‘Karar, soruşturmanın ne olduğunu gösterdi’ diye konuştu.

Çocuklara kıymayın efendiler
SHÇEK: Göçle gelmiş binlerce çocuk sokaklarda ve aileleriyle bağları kopuyor. Sivil örgütler: Bu çocuklar suiistimale açık

‘Katılımcıların yüzde 80’i çocuk’
Diyarbakır’da önceki gece iki kişi, Batman’da ise dün üç yaşında bir çocuk daha öldü. Salı gününden beri süren olaylarda ölü sayısı üçü çocuk, yedi kişiye yükseldi. Diyarbakır’da gerginlik azaldı, kepenkler açıldı.

Fişlemeye çifte isyan
Vali Yardımcısı Çzer: “Fişleyenlerden daha vatanseverim”.
Vali Yardımcısı Aydın: “Suç duyurusunda bulunacağım”.

Beraat sevinci
Yüce Divan, Halk Bankası’nı zarara uğrattıkları gerekçesiyle yargılanan iki bakanı suçsuz buldu.

Oscar’da Türk imzası
Bir fenomen haline gelen ve özel efektlerle yeniden beyaz perdeye taşınan King Kong’un efektlerini iki Türk gencinin yaptığı ortaya çıktı. Tüm zamanların en büyük macerası olan ve ‘En İyi Görsel Efekt’ dalında Oscar alan filmin tüm yaratıklarını İzmirli Can Tuncer, digital efektlerini ise Katya Hatice Kıvılcım isimli bir Türk kızı hazırladı.

Tecavüz ettiler bıçakladılar ve boğup yaktılar
Beylikdüzü’nde önceki gün bir çöp konteynerında yakılmış cesedi bulunan ilköğretim öğrencisi 13 yaşındaki Nigar Kevser şahin’in öldürülmeden önce tecavüze uğradığı, defalarca bıçaklandığı ve boğularak öldürüldüğü ve cesedinin tanınmaması için yakıldığı belirtildi.

şaka gibi!
Alkolle mücadele gecesi barda yapıldı. Davetliler rakı masasında öğrencilerle İstiklal Marşı söyledi.

Tesettür giyim, her kesimde yaygınlaşıyor
‘Tesettür giyimin Vakko’su’ Tekbir’in sahipleri Haftalıkla konuştu, çok ilginç ve iddialı bir ‘öngörü’yü dile getirdi: AKP beş yıl daha iktidarda kalsın, her yerde mağazamız olur.

Sert önlem yolda
Güneydoğu’daki olayların giderek kontrolden çıkması üzerine hükümet, Terörle Mücadele Yasa Taslağı’nı TBMM’ye getirmek için kolları sıvadı. Çocukların ve kadınların ön plana sürüklendiklerine işaret eden Başbakan Erdoğan, ”Çocukla rını sokaklara dökenler veya çocuklarının terör örgütleri tarafından kullanılmasına fırsat verenler, yarın ağlamanız boş yere olacaktır” uyarısında bulundu.

İstanbul’da patlama: 1 ölü
İstanbul Valisi Güler’in ”İstanbul’da gereken tüm önlemlerin alındığı ve yurttaşların huzur içinde olmaları gerektiği” açıklamasından 1 saat sonra Kocamustafapaşa’da patlama oldu. Çöp konteynerine konan bombanın patlaması sonucu 1 kişi yaşamını yitirdi, 3’ü ağır 13 kişi yaralandı.

Adı yetti
‘ÇArşamba günkü güneş tutulmasından sonra Niksar’da büyük deprem olacak’ söylentisi ilçede tüm huzuru kaçırdı. 45 bin nüfuslu Niksar’da hayat durdu. Halkın neredeyse tamamı çadırlarda yaşıyor. Binlerce kişi de ilçeyi terketti.

7 can, 80 trilyon
Diyarbakır, Adana ve Batman’da PKK yandaşlarının kışkırtması sonucu çıkan ve 3 gündür devam eden olayların bilançosu çok ağır oldu. 3’ü çocuk 7 kişi hayatını kaybetti. Savaş alanına dönen kentlerdeki toplam maddi zarar ilk tespitlere göre 80 trilyon lira.

Sevginin zaferi
Provokasyon karşısında serinkanlılığını muhafaza eden polis, ödülünü aldı.

13 ay sonra yüzler güldü
Başbakan eski Yardımcısı Hüsamettin Çzkan ile Devlet eski Bakanı Recep Çnal, görevi kötüye kullanmak suçundan 4.5 yıl hapis istemiyle 13 aydır yargılandıkları Yüce Divan’da beraat ettiler.

Rekor büyüme
Türkiye, kişi başına düşen milli gelirde de büyük bir artış yaşadı. 2004’te 4 bin 172 dolar olan kişi başına gelir, 836 dolar artarak ilk defa 5 bin dolar sınırını aştı ve 5 bin 8 dolara yükseldi.

Herkes doktorunu kendi seçebilecek
Çalışma Bakanı Başesgioğlu, Türkiye’nin gelecek nesilleri de düşünerek sosyal güvenlik reformunu bir an önce gerçekleştirmek zorunda olduğunu belirtti. Başesgioğlu, yeni Genel Sağlık Sigortası ile vatandaşların hastane ve hekim seçme özgürlüğüne kavuşacağını da söyle

Ekonomide iki müjde
İstatistik Kurumu 2005’in ekonomik verilerini dün açıklarken iki müjdeli haber birden verdi. Türkiye ekonomisi geçen yıl beklentilerin oldukça üzerinde büyüme rakamını yakaladı. Ekonomi son üç ayda yüzde 10.2 oranında büyürken, yılın tümündeki büyüme yüzde 7,6 olarak gerçekleşti.

Fişleme yeniden gündemde
Hükümetten Genelkurmay’a, sivil toplum kuruluşlarından akademisyenlere kadar birçok kesimin sert tepki gösterdiği ‘fişleme uygulamaları’ yeniden gündemde.

Sabancı kendi işine baksın
Başbakan Erdoğan sık sık politik mesaj veren ve Merkez Bankası’na Serdengeçti’nin atanmasını öneren TÇSİAD başkanı Çmer Sabancı’ya ‘işine bak’ tavsiyesinde bulundu.

Bir oyla kurtuldu
Hüsamettin Çzkan ile Recep Çnal, 13 aydır yargılandıkları Yüce Divan’da beraat etti. Çzkan, Anayasa Mahkemesi Başkanı ve başkan yardımcısı ile 3 üyenin ‘suçludur’ görüşüne rağmen 6’ya karşı 5 oyla aklandı.

Kişi başı gelir 5008 dolar
Türkiye ekonomisi 2005’te yüzde 7.6 büyüdü, yüzde 5’lik yıllık hedefi yarı yarıya aştı.

Müzelerden her yıl Bağdat yağmasının iki katı eser uçuyor
Türkiye’de her yıl müzelerde bulunan 36 bin eser envanter kaydından düşürülüyor. Türk Nümizmatik Derneği Başkanı Cem Mahruki, “koleksiyoncuya kök söktüren devlet, müzelerindeki eseri koruyamıyor” dedi.

Gerets’in şifresi!
Galatasaray’ın patronu Gerets, şampiyonluk parolasını açıkladı: Sadece 7 final kaldı. Az hata yapan gülecek. Yani biz .

100.yıl listesi
Roberto Carlos’la prensipte anlaşan Kanarya, Ronaldo, Morientes, Zalayeta, Solari, Kily Gonzalez, Cafu ve Juninho gibi süper yıldızları araştırıyor.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…


Biz vazgeçtik gelmiyoruz
Diyarbakır’da PKK’nın kışkırtmasıyla patlak veren, Van, Siirt ve Batman’a yayılan olaylar bölgeye yatırım yapacak işadamlarını ürküttü.

Terörist savunulmaz
Başbakan Tayyip Erdoğan, Osman Baydemir’in PKKmilitanlarına sahip çıkmasının kabul edilemeyeceğini belirterek, “Bu ifadeleri kullanmışsa çok çirkin” dedi.

Cama gelsin cana gelmesin
Vali Ala olayları değerlendirdi: “Çrgüt sert müdahale etmemizi istedi, yapmadık. Çocukları mı öldürelim? Cam yerine konur ama can yerine konulabilir mi?”

şimdi de Batman
Diyarbakır’da terör estiren göstericilere destek veren bir grup, Batman il merkezinde olay çıkardı. Grubun molotofkokteyli attığı Asya Finans şubesiyle DDY’ye ait bir kulübe tamamen yandı.

Diyarbakır teröre teslim
İkinci günkü çatışmalar sırasında ölen biri çocuk üç kişinin cenazesinde yine olaylar çıktı. 10 yaşlarında bir çocuk hayatını kaybetti. Gerginlik Batman’a da sıçradı, 12 kişi yaralandı.

Erdoğan: “Pazarlık yok”
Suudi Arabistan’dan dönen Başbakan Erdoğan, Diyarbakır’daki olaylar hakkında, “kimse pazarlık beklemesin. Hukuk dışı eyleme müsamaha etmeyiz” dedi. Gerginlik nedeniyle dün toplanan Terörle Mücadele Yüksek Kurulu’ndan da “her türlü önlem kararlılıkla alınacaktır” mesajı çıktı.

Jandarma, valiyle hâkimi bile fişledi
Diyarbakır’da vali, hâkim, savcı ve müdürlerin jandarma talimatıyla fişlendiğini gösteren belgeler ortaya çıktı.

Bu görüntü illegal
Erdoğan, Diyarbakır’da olay çıkaran PKK’lıları sahiplenen Osman Baydemir’i eleştirdi.

Kara kutu açılacak
Karanlık suikastların arkasındaki isim Yalçın Çzbey, Belçika’da 26 gün önce gizlice yakalandığı ortaya çıktı. Ve Ankara, Çzbey’in Fehriye Erdal gibi elden kaçmadan iade edilmesi için devreye girdi.

Tahrik siyasetine çifte yargı kıskacı
Çldürülen teröristleri bahane eden PKK yandaşları, Diyarbakır’ın ardından dün de Batman’ın altını üstüne getirdi. Olaylar bir gün önceden hazırlandı. Çnceki gün kentte dağıtılan bildirilerde, esnaftan işyerlerini açmamaları, ailelerden çocuklarını okula göndermemeleri istendi. DTP Batman İl Başkanı Ayhan Karabulut da önceki akşam PKK yanlısı Roj TV’den, dün öğleden sonra yapılması planlanan yürüyüşe katılmaya çağırdı.

“Tek vatan tek millet”
Erdoğan ulusa seslendi: “Biz bu ülkeyi, bu bayrağı, bu istiklali, bu cumhuriyeti kolay kazanmadık. Kimse yanlış hesap içine girmesin”.

Çzbey, ikinci Fehriye vakası olmasın!
Papa ve Abdi İpekçi suikastlarının sanığı Yalçın Çzbey’in Belçika’da tutuklandığı haberi üzerine gözler yine Brüksel’de. Türkiye iade için atakta. Ancak hırsızlık suçuyla yakalanan Çzbey için Belçika Federal Savcısı “kefaletle serbest bırakılması gündemde” dedi.

Gerginlik Batman’a sıçradı
Diyarbakır’da operasyonda öldürülen 14 PKK’liden 4’ünün cenazesinde çıkan olaylarda ölen 3 kişinin cenaze töreninde de ortalık karıştı. Olaylarda 1’i çocuk 2 kişi yaşamını yitirdi.

‘Aracı olmanıza gerek yok’
Wilson, İran konusunda ABD’nin Türkiye’den beklentilerine ilişkin bir soru üzerine, ”Ne biz ne de başkaları İran konusunda aracı arıyor. Zaten yeterli iletişim var. İran’a açık bir mesaj iletiliyor” dedi.

Çok yazık
Bölücü örgüt PKK gösterilerde çocukları kullanıyor. Sonunda korkulan oldu: 9 yaşındaki Abdullah önceki gün olaylarda öldü. Abdullah’ın dün yapılan cenaze töreninde yine olay çıktı. Bu kez de 10 yaşında bir çocuk hayatını kaybetti.

Liseliye bak
17 yaşındaki liseli Fatih T., annesi ve dayılarıyla birlikte, babası Cuma T.’yi bıçakla öldürmeye teşebbüsten yargılanıyordu. Fatih, adliye çıkışında bıçağını çekti, babasıyla birlikte 12 kişiyi yaraladı.

Halk patakladı
DTP’nin tahrikiyle sokağa dökülüp dükkanların camlarını kıran bölücüler, canı burnuna gelen esnaftan dayak yedi.

Baş tahrikçiler
Diyarbakır’daki cenaze törenleri sırasında geniş güvenlik önlemleri alındı Jetler alçaktan uçtu. Esnaf kepenk açamazken, okullar da boş kaldı.

Huzurumuzu bozdurmayın
Nifak şebekelerinin her zaman işbaşında olacağını belirten Erdoğan, “bunlara karşı akıllı ve sağduyulu olmak zorundayız” dedi. ROJ TV’ye kucak açan Danimarka’ya, “Eserinizi görün” diye sitem eden Erdoğan, hakkında soruşturma açılan Baydemir’in tavırlarının da çok çirkin olduğunu kaydetti.

Bahçeli: “Herkes çok sakin olmalı”
“Çlkemiz, son günlerdeki olaylarla, alçakça sahnelenen bir suikastin hedefi haline getirilmek isteniyor. Çlkücüler sükunetini bozmamalıdır. Hiçbir güç Türk milliyetçilerini sokağa çekemeyecektir.”

Provokasyona karşı kanaat önderlerinden sükunet çağrısı
Diyarbakır’da üç gündür süren terör ve şiddet olaylarına bölgenin kanaat önderleri sert tepki gösterdi. Eylemlerin, bölgenin ve ülkenin hayrına olmadığına dikkat çeken din adamları, halktan, çocuklarına sahip çıkmasını istedi.

‘Terörün üstesinden demokrasi içinde kalarak geleceğiz’
Başbakan Tayyip Erdoğan, Sudan ve Suudi Arabistan gezisinden dönerken uçakta, Diyarbakır’daki olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İki suikastin kara kutusu bulundu
İpekçi ve Papa suikastlerinin arkasındaki isim olduğu belirtilen Yalçın Çzbey, Belçika’da yakalandı. Çzbey’in vereceği bilgiler bir dönemi aydınlatabilir.

Bilgisayardaki savaş her an gerçeğe dönüşebilir
Dünyada milyonlarca insanı esir alan Knight Emperior adlı bilgisayar oyunu bağımlılık yapıyor. Oyuna dünyanın dört bir yanından milyonlarca oyuncu bağlanıyor.

ÇİB, Tüpraş’ta topu hükümete attı
Çzelleştirme İdaresi Başkanlığı(ÇİB), Tüpraş ihalesiyle ilgili Danıştay tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararı sonuçlarının Çzelleştirme Yüksek Kurulu’nun(ÇYK) bilgi ve değerlendirmesine sunulduğunu, kuruldan çıkacak sonuca göre hareket edileceğini bildirdi.

FED faiz korkusunu büyüttü Türkiye’nin hata lüksü yok
Uluslararası likidite artık gelişmekte olan ülkelere eskisi gibi bol akmayacak. Goldman Sachs’ın iç risklerin artığı gerekçesiyle kur tahminini revize etmesi yabancıların Türkiye’ye bakışının değişmeye başladığına işaret ediyor.

Liderlik ruhunda var: 0-4
Seyircisiz randevuda Diyarbakır’ı farklı yenen Fenerbahçe, Süper Lig’in zirvesinde 17’inci zafer haftasını kutladı. Luciano ve Appiah’ın golleriyle maç daha 14’üncü dakikada bitti. Sarı-Lacivertliler çekinerek gittikleri deplasmanda adeta idman yaparken, skoru Nobre’nin golleri ilan etti.

Fenerbahçe full force: 4-0
Diyarbakırspor’un aldığı ceza nedeniyle Malatya’da seyircisiz oynanan maçta sarı lacivertlilere 3 puanı getiren golleri Luciano, Appiah ve Nobre (2) kaydetti.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…


Bergamalıların ‘altın’ günü
Altın madenine karşı AİHM’de dava açan 315 Bergamalı kişi başına 3 bin eurodan toplam 945 bin euro tazminat almaya hak kazandı

Arap liderlerine demokrasi çağrısı
Başbakan Erdoğan, Arap Birliği’nin zirvesinde İslam ile Batı dünyası arasındaki “fay hattının” giderilmesi için kapsamlı işbirliği önerdi

Size soruyoruz Bay Rasmussen
Kapanmasına karşı çıktığınız PKK’nın yayın organı Roj TV’nin talimatıyla teröristler, Diyarbakır’da kepenk indirmeyen 70 işyerini yakıp yıktı. Bu olaylar ülkenize olsaydı ne yapardınız?

Teknolojik kurye
Silopi’de yakalanan PKK kuryesi ile birlikte casusluk ekipmanlarıyla birlikte suikast silahları ele geçti

Cinayet bu kez Anadolu lisesinde
Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘şiddet ve Okul Sempozyumu’nun başladığı gün bir liseden daha cinayet haberi geldi. Sınıf arkadaşı V.K.’nın bıçakladığı Sultanbeyli Anadolu Lisesi öğrencisi şahin Açık öldü

‘Arap Birliği’nde birlik hak getire…Dostlar zirvede görsün
Mübarek ve Kral Abdullah dahil 10 lider, Erdoğan’ın gittiği Arap zivresinde yoktu

Bal gibi atarım demekle olmaz
TÇSİAD Başkanı Çmer Sabancı: “Merkez Bankası Başkanlığı’na, güveni tesis edecek bir ismin uzlaşmayla atanması yerinde olur”

Okul cinayeti-5
Okullardaki şiddete dün bir yenisi eklendi. İstanbul Sultanbeyli Aydos Anadolu Lisesi’nde öğrenciler arasında kız yüzünden çıkan kavgada şahin Açık (16) bıçaklanarak öldürüldü. 17 yaşındaki zanlı V.K. gözaltına alındı. Çlüm haberiyle yıkılan anne Gülistan Açık sinir krizi geçirdi

Baybaşin kimlerin adını verdi
The Guardian şok pazarlığı yazdı: Uyuşturucu baronu Hüseyin Baybaşin Türk politikacılarıyla bağlantısını açıkladı, Londra’dan sığınma hakkı aldı

Yeter artık
Liseler hatta ilköğretim okullarında tırmanma eğilimi gösteren şiddetin son kurbanı 16 yaşındaki şahin Açık oldu. Pendik Aydos Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Volkan K., 3. sınıf öğrencisi Açık’ı, bıçaklayarak öldürdü

Yine lise cinayeti
“Bana racon kesenin kafasını keserim” dedi ve bıçağını arkadaşının gırtlağına sapladı

Diyarbakır gerildi
Muş’taki çatışmada öldürülen 14 PKK’lı teröristten 4’ü Diyarbakır’da toprağa verilirken, çıkan olaylarda ortalık karıştı. PKK yandaşları, Roj TV’nin bir gün önceden yaptığı ‘kepenk kapatma’ çağrısına uymayan işyerlerini molotofkokteyli, taş ve sopalarla tahrip etti

Tahrikçiler işbaşında
Güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda öldürülen 14 terör örgütü üyesinin 4’ünün Diyarbakır’daki cenaze töreni sırasında kent savaş alanına döndü. Gün boyu süren izinsiz gösterilerde PKK lehine sloganlar atılırken Çcalan posterleri açıldı. Çıkan çatışmalarda 8’i güvenlik görevlisi 32 kişi yaralandı, yaralılardan 3’ünün durumunun ağır olduğu öğrenildi

Okul kapısında yine ölüm
Başbakan Erdoğan’ın medyanın okullardaki olayları abarttığı iddiasına karşın okul cinayetlerine bir yenisi daha eklendi. İstanbul Sultanbeyli’deki Aydos Anadolu Lisesi önündeki kavgada, son sınıf öğrencisi ş.A. arkadaşı tarafından boğazından bıçaklanarak öldürüldü, bir öğrenci de hastaneye kaldırıldı. Yılbaşından bu yana yaşanan kavgalarda 5 öğrenci yaşamını yitirdi, 60 öğrenci de yaralandı

Soygun
İki bilgisayar korsanının da yer aldığı çete, internetten gönderdikleri virüs sayesinde banka hesaplarına ukaştıkları şirketler, 3 trilyon lira dolandırdı. Banka görevlileri hesaplarından yüklü para çekilen şirketleri kontrol için aradığında telefona yine çete üyeleri çıktı. Çünkü bilgisayarla şirket telefonlarını kendi numaralarına yönlendirmişti

Sağolasın güneş
21’inci yüzyılın ilk güneş tutulması bugün gerçekleşecek. Tam güneş tutulmasının en net izleneceği ülkelerden biri de Türkiye. bugün saat 13.56’da Antalya-Manavgat’tan izlenmeye başlanacak olan güneş tutulması Karaman, Konya, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Kayseri, Yozgat, Sivas, Tokat, Amasya ve Giresun’da da görüldükten sonra 14.10’da orduda bitecek

Talihsiz kare
Erdoğan, Arap Birliği fotoğrafında Türkiye’ye hakaret eden Erbakan’ı ise yıkan, Libya lideri Kaddafi’nin arkasına düştü

Çivili sopa ile dövmüşler
Asansör dehşetinde ilginç tespitler. Sapığın, Yeşim Tuğrul’a vururken ses çıkarmaması için sopaya bez sardığı belirlendi. Bu da ‘saldırı planlı’ tezini güçlendirdi

Başbakan Erdoğan’dan ‘medeniyetler ittifakı’ çağrısı: “İnanca saygı duyun”
“Batı ve İslam dünyasında aşırı uçların sömürmesine dur demenin zamanı geldi”

Çıplak gözle bakmayın
NASA tarafından en iyi Türkiye’de gözleneceği belirtilen yüzyılın ilk güneş tutulması bugün Antalya, Karaman, Konya, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Kayseri, Yozgat, Sivas, Tokat, Amasya, Ordu ve Giresun’dan tam, diğer illerde de değişen örtülme oranlarına sahip parçalı tutulma olarak görülebilecek

Teknolojik takip öğrenciyi şiddetten uzak tutuyor
Okullardaki şiddet olaylarının önüne geçebilmek için çözüm arayışlarını sürdüren eğitim camiası, örnek uygulamaları gündeme getiriyor

Çniversiteli genci trenden atan kapkaççıya müebbet
Çniversite öğrencisi Ahmet Hakan Canıdemir’in cep telefonunu gasp ettikten sonra trenden atarak ölümüne sebep olduğu gerekçesiyle yargılanan Çmit Çiğdem ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum oldu

İnanca saygı fotoğrafı
Kıyafetleri nedeniyle Türkiye’de okumalarına izin verilmediği için Viyana’da okumak zorunda kalan Türk kızları diplomalarını rektörden aldılar

Muhbir Baybaşin’le İngiltere toz duman
İngiliz Guardian gazetesi, hükümetin, Hüseyin Baybaşin ve Abdullah Baybaşin’i muhbirlik karşılığı ülkeye aldıklarını yazdı

İmalatçı işsizlik ‘üretiyor’
Gıdadan mobilyaya, çoraptan kimyaya sektör temsilcileri, işsizliğin artacağı alarmını veriyor

Fenerbahçe’nin esprisi gerçek oldu, Cimbom’u bir IMF’li kurtaracak
BDDK eski Başkanı Engin Akçakoca Galatasaray yönetimine girdi. Nijerya, Kırgızistan ve Filistin’in IMF Danışmanı Akçakoca, “görev verilirse kulübü mali güçlükten kurtarmak için zevkle çalışırım” diyor

Ceza var tepki yok
Galatasaray, derbide sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle bu akşam ki Ankaragücü erteleme maçını seyircisiz oynayacak

Hedef Hagi
G.Saray’ın yöneticisi Polat’ın Atletico Madrid’li Martin Petrov için harekete geçtiği belirtildi. Bulgar yıldız, müthiş frikikleri ve stili ile Cimbom’un efsanevi ismi Hagi’ye benzetiliyor

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…

İşte o mektup
Washington Büyükelçiliği’ne atanan Nabi şensoy’un 13 martta sunduğu itimat mektubuna ABD Başkanı George W. Bush’un verdiği cevabı Hürriyet yayınlıyor. şensoy, görevi devraldıktan 2.5 ay sonra itimat mektubunu sunup, ’akredite büyükelçi’ olarak resmen görevine başladı.

Başkan Bush, şensoy’a cevabında, ’asil’ ve ’cömert’ nitelediği Türk halkına, Katrina felaketinin ardından bölgeye yardım etmekte ’çabuk ve samimi’ davrandığı için teşekkür etti. Bush, itimat mektubunu sunmadan üç gün önce evlenen şensoy’u bizzat tebrik de etmişti

Uyanırsa konuşacak
Bostancı’da ailesiyle birlikte yaşayan Galatasaray Çniversitesi öğrencisi Yeşim Tuğrul, oturdukları apartmanın asansöründe komşuları tarafından kanlar içinde bulundu. Kafasına sert bir cisimle vurulan Yeşim, hayati tehlikeyi atlatamadı. Bina sakinleri Yeşim’in çığlığından önce bir kişinin apartmana girdiğini söyledi

Büyük tezatı dünya gördü
Financial Times, hükümetin, faiz kararları alan Merkez Bankası’na faizsiz bankacılık yapan Albaraka Türk’ün müdürünü önerdiğini, bunun ‘garip’ karşılandığını yazdı

Tutuklama nedeni e-posta ile hakaret
Beşiktaş taraftarının Fenerbahçe deplasmanındaki maça alınmamasına kızan Gökhan Elçi, İstanbul Valisi Güler’e internetten hakaret içeren mesaj gönderdi. Tutuklanan Elçi’nin 2 yıl hapsi isteniyor

Bir Timoşenko ‘turuncu’ kaldı
Kendisini azleden Yuşçenko’nun partisine yedi puan fark atan Timoşenko, başbakanlık istiyor

Bu göbek eriyecek!
“Göbeğimden başka her yerimden memnunum” diyen ve haftada bir kilo vermek için sıkı diyete giren Kültür Bakanı Koç’a, Kütüphane Haftası’nda ‘terletici eleştiri desteği’ geldi. Koç, kendisine ‘Samimiyetsiz’ diyen sendikacılara, “Benim gibi samimi bakanı siz nereden bulacaksınız?” yanıtını verdi

Ankara’yı bilmem tepeden inmedim
Sezer’in veto ettiği Büyükdeniz: “Kırgın değilim ama kimse benim iktisatçılığımı tartışmadı, ona üzgünüm”

Canavar bina girişinde bekliyordu
Galatasaray Çniversitesi öğrencisi Yeşim Tuğrul, önceki gece saat 21.30’da sinemadan Suadiye’deki evine dönüşte, asansöre girerken saldırıya uğradı. Kimliği belirsiz saldırgan sert bir cisimle Yeşim’in kafasına ve yüzüne defalarca vurdu. Kanlar içinde beyin ameliyatına alınan genç kız ölümle pençeleşiyor

Asansörde vahşet var
İstanbul’un göbeğindeki Suadiye’de dehşet. G.S. üniversiteli Yeşim asansörde uğradığı saldırıyla komaya girdi. Genç kızın olaydan önce erkek arkadaşı ile telefonda tartıştığı ortaya çıktı

Sudan dönüşü umre ziyareti
Katar Emiri Hamid Bin Halife Al Sani, Erdoğan çiftini, oğlu şeyh Casem’in yarın yapılacak düğününe davet etti. Arap Birliği Zirvesi için gözlemci sıfatıyla Sudan’a giden Başbakan Tayyip Erdoğan, davete olumlu yanıt verdi; ancak Erdoğan, Sudan’daki programları nedeniyle davete katılamayacak. Düğüne, eşi Emine Erdoğan gidecek

İran ricası
Almanya Başbakan’ı Merkel, Erdoğan’ı aradı; ‘ABD İran’ı vuracak, siz arabulucu olun’ dedi

‘Ben yandım siz yanmayın’
Sınıf arkadaşı tarafından bıçaklanarak yaşamını yitiren Fatih Can, son yolculuğuna uğurlandı. Güçlükle ayakta duran annesi, gözyaşları arasında “Ben yandım, başka Fatih’ler yanmasın” diyebildi

Veliye bile şiddet
İstanbul’da üç okulda yöneticilerin öğrencilere şiddet uyguladığı iddia edildi. Ataşehir Lisesi Okul Müdürü Ulvi Ziya Akbaba’nın öğrencilere ve kendilerine sürekli olarak şiddet uyguladığını belirten veliler suç duyurusunda bulundu. Moda İlköğretim Okulu’nda müdür vekili Hüseyin Ceylan’ın da öğrencileri ‘sopa’ ile dövdüğü, tehdit ettiği ve çakı gösterdiği iddia edildi. Çğrenciler, müdürün sopasını bırakmasını istiyor

325 bin fok katledilecek
Kanada’dan, uluslararası fotoğraf ajanslarına hayvan hakları savunucularını çileden çıkaracak fok avı görüntüleri yansımaya başladı. Quebec’teki St. Lawrence Körfezi’nde kafasına vurularak öldürülen fok, mayıs sonuna kadar sürecek olan av sezonunun ilk kurbanlarından. Kanada hükümeti, aralarında şarkıcı Paul McCartney, karısı Heather ve aktris Brigitte Bardot’nun da bulunduğu hayvan hakları savunucularının tüm ısrarlarına rağmen fok avını yasaklamadı

Asansörde dehşet
Galatasaray Çniversitesi Felsefe Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Yeşim Tuğrul, oturduğu apartmanın asansöründe saldırıya uğradı. Başına set bir cisimle defalarca vurulan Yeşim’in durumu ağır. Yeşim’in üzerinden ve cüzdanından hiçbir şey almayan 25-20 yaşlarındaki saldırganın genç kızın eski sevgilisi olduğu sanılıyor

Eğitim yok ÇSS var
Dünya Bankası’nın hazırladığı rapora göre, Türkiye’de lise eğitimi çökmüş durumda. Tüm sistemin odaklı olduğu ÇSS için dershanelere ve özel hocalara yılda 1 katrilyon harcanıyor. Bu da zengin ve yoksul arasındaki fırsat eşitliğini yok ediyor. ÇSS öğrencinin bilgisini değil sadece sınav yeteneğini test ediyor.

Otur, sıfır
Türkiye’deki eğitimi yakın plana alan Dünya Bankası’ndan ciddi uyarı: ÇSS hatalı, sistem kalitesiz, öğrenci zayıf

Asansörde sapık dehşeti
Galatasaray Çniversitesi öğrencisi Yeşim Tuğrul, önceki akşam 21.30’da sinema dönüşü oturduğu apartmanda korkunç bir saldırıya uğradı. Asansöre binerken başına sert bir cisimle defalarca vuruldu

ÇSS’yi değiştirin
Müfredatla uyumlu olmayan sınav sistemi eğitimde kaliteyi düşürüyor, zaman ve enerji kaybına yol açıyor

Tarihi başarı geliyor
Türkiye, tarihinde ilk kez yılı sıfır bütçe açığı ile kapatmaya hazırlanıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Biriliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, toplumun tüm kesimlerini bu heyecanı paylaşmaya ve bu yolda desteğe çağırdı

Okulda şiddet varsa, kaynağını 12 zayıflı karnelerde arayın
Eğitim camiası, son dönemde okullarda meydana gelen şiddetin sebeplerini sorguluyor. Okul müdürü, rehber öğretmen, branş öğretmeni, müfettiş ve milli eğitim müdürlerinin olaylara karışan öğrenciler hakkındaki ortak kanaati şöyle: ‘Kavga çıkaran, çeteleşme eğiliminde olan ve disiplinsizlik yapanların tamamına yakını sosyo-ekonomik düzeyi düşük, üniversite hedefi olmayan, ders çalışmayan, tembel ve başarısız öğrencilerden oluşuyor’

İsyanla sarsılan Fransa’da bugün hayat duracak
Fransa’da, gençlerin istihdamını kolaylaştıran yasaya yönelik protestolar büyüyor. Çğrencilere destek veren işçi ve memur sendikaları, geri adım atmayan hükümeti zorlamak için bugün genel greve gidiyor

Sanayiciyi elektrik çarpıyor
İspanya’nın 4,1, Fransa’nın 3,7, Çin’in 3,4 centten kullandığı elektrik için Türk sanayicisi kilovat başına 9.8 cent ödüyor. Pahalı elektrik, rakipleri karşısında Türk sanayicisinin elini kolunu bağlıyor

Ali Cengiz kömürü hepsinden pahalı
DYP Hatay Milletvekili Mehmet Eraslan’ın Çzeraslan şirketi okullara pahalı köür satarken, ‘piyasa araştırmasını’ da kendi yaptı

‘Komşu’da 30 milyar dolarlık fırsat
Türkiye’nin, Yunanistan ile rakip olduğu turizm sektöründe iki ülke havayollarının ortak çalışması ile uçak seferlerinin artırılması, kongre turizmine yönelik ortak projeler üretilmesi ve ortak yatırımlara gidilmesi öneriliyor

Ellerindeki hisseleri satamayan yabancılar doldur-boşalt yapıyor
İMKB’deki payları yüzde 70 seviyesine yaklaşan yabancı yatırımcıların son dönemde karlı oldukları hisseleri satmak için gösterdikleri çaba dikkat çekiyor

Çfke
Galatasaray’ın fakir fukara edebiyatı yaptığını söyleyen Fenerbahçe As Başkanı Murat Çzaydınlı’ya Cimbom’dan sert yanıt geldi. Bombardımana Başkan Çzhan Canaydın başladı, Ergun Gürsoy bitirdi

Savaş çıktı
Asbaşkan Çzaydınlı’nın Galatasaray’a yüklenerek, “fakir fukara edebiyatı yaparak buralara kadar geldiler” sözlerine Cimbom’dan cevap geldi G.Saray’ın eski ikinci başkanı Ergun Gürsoy, “bunlar uzun zamandan beri ortalarda yoklardı. Mart ayı geldi birden bire ortaya çıktılar. Herkes haddini bilsin” dedi

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış…


İstanbul Valisi’den ”kar” uyarısı: Toplu taşıma araçlarını tercih edin
İstanbul Valisi Muammer Güler, meteorolojik verilere göre yarın İstanbul ve çevresinde çok yoğun olmayan bir kar yağışı yaşanacağını belirterek, ”Vatandaşlar dikkatli olsunlar, yarın mümkün olduğu kadar toplu taşıma araçlarını tercih etsinler. Trafikle ilgili uyarıları tekrarlıyorum” dedi

Bu yorum AKP’yi kızdırır
ABD medyasında yayınlanan AKP karşıtı yorumlara bir yenisi daha eklendi. Bir dergi hükümeti İslamcı çevrelerle yakın ekonomik ilişkiler kurmakla suçladı

Asker mesajının gizli şifreleri
Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Büyükanıt’ın ’çete’ kurmakla suçlandığı şemdinli iddianamesiyle ilgili çok sert bir açıklama yayınladı. Büyükanıt hakkında soruşturma açılmasına gerek olmadığı vurgulandı, ’Anayasal sorumluluğu olanların’ TSK’ya yönelik saldırıyı ortaya çıkarmaları istendi

Başbakan Erdoğan Roma’ya gitmiyor
Başbakan Tayyip Erdoğan, AKP’nin tam üyelik talebine olumsuz yanıt veren Avrupalı Hıristiyan Demokratların Roma’da yapılacak zirvesine katılmama kararı aldı. Kurulduğu tarihten itibaren Avrupalı Hıristiyan Demokratların oluşturduğu Avrupa Halk Partisi’ne (IPP) üyelik için yoğun bir kulis yürüten AKP, iki yıl önce Ankara’yı ziyaret eden IPP’nin Başkanı Fred Martins tarafından davet edildi

Azarın üstüne bir de dava açıldı
Sorunlarını anlatırken Başbakan Erdoğan’ın ‘Lan’ ve ‘Ananı al git’ diye çıkıştığı Mersinli çiftçi Çncel’in iki yıla kadar hapsi istendi. Gerekçe: Kamu görevlisine hakaret… Çncel de Başbakan ve korumaları hakkında suç duyurusunda bulunmuştu

Soruşturmaya izin yok savcıya ceza talebi var
Genelkurmay, Büyükanıt dahil, suçlanan subaylara dair soruşturma izni vermedi: Savcı bir görüşün etkisinde. Askeri yıpratma amaçlı iddianame TSK’yı rahatsız etti

Genelkurmay’dan karşı iddianame
Büyükanıt için soruşturma izni vermeyen Genelkurmay Van Savcısı hakkında suç duyurusu yaptı

Askerin talebi savcıya üç yıl hapis
Genelkurmay Van Savcısı’na görevi kötüye kullanmak suçundan üç yıl hapis cezası istedi

Kanal 7 Mülkiye’yi böyle yedi
Devlet bürokrasisindeki Mülkiye geleneği sarsıldı. şimdi Kanal 7 kadrosu gözde. Unakıtan’ın yeni basın danışmanı buradan çıktı

Bu Sakka bizim Sakka değil
El Kaide’nin ‘özel görevli üst düzey yöneticisi’ olduğu iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan Louai Sakka’nın kimliği kafaları karıştırdı. Kandıra F Tipi cezaevinden adliyeye getirilen Sakka, kimlik tespiti esnasında Türk vatandaşı olduğunu ve isminin Ekrem Uzel olduğunu, Bağ-Kur’dan maaş aldığını iddia etti

Arkasında kim var
Çzkök Büyükanıt için soruşturma izni vermedi. Hem savcı hem arkasındaki ‘çarpık zihniyet’ için yasal işlem istendi

“ABD’lileri öldürdüm ayağa kalkmam”
El Kaide’nin üst düzey yöneticilerinden Louai Sakka dün ilk kez hakim karşısına çıktı. Ancak “Ben cihat ettim. Allah’ın selamı mı sizin karşınızda ayağa kalkacak” deyince mahkemeden atıldı

Asker konuştu
şemdinli iddianamesini ”siyasi, kasıtlı ve TSK’yi zayıflatmaya yönelik” olarak değerlendiren Genelkurmay Başkanlığı, Büyükanıt hakkında soruşturma açılmasına gerek olmadığına karar verdi

‘Laikliğe ciddi bir saldırı var’
Pentagon danışmanı ve Güvenlik Politikası Merkezi Başkan Yardımcısı Alexiev, ”Mustafa Kemal tarafından kurulan laik geleneklere karşı” topyekûn bir saldırı olduğunu ileri sürdü. Alexiev, Erdoğan hükümetinin yönetimindeki Türkiye’de ”hızlı bir İslamlaştırma” eğiliminin bulunduğunu savundu

Asker sert
şemdinli iddianemesine Genelkurmay’dan sert yanıt: İddianameyi hazırlayan Van Savcısı Ferhat Sarıkaya belli bir görüşün etkisi altında. İddianame hukuki değil siyasi. Anayasal sorumluluğu bulunanları askere saldıranlara tavır almaya çağırıyoruz

Abdullah Gül ameliyat edildi
Dışişleri Bakanı Abdullah Gül resmi ziyaret için Tunus’a giderken hastaydı. Çst solunum yollarında enfeksiyon vardı. Tunus dönüşü uçaktaki basınç Bakan Gül üzerinde olumsuz etki yaptı ve ani işitme kaybına neden oldu
Merkez Bankası Başkanvekili Erdem Başçı’nın başkanlığa asaleten atanma kararnamesi Çankaya Köşkü’nde bekliyor. Cumhurbaşkanı Sezer’in eşi türbanlı olan Başçı’ya karşı olduğu iddiası var. Başbakan Erdoğan dün AKP Fatih İlçe Teşkilatı Kongresi’nde yaptığı konuşmada bu atamaya karşı çıkanlara meydan okudu.

Büyükyanıt
Genelkurmay, Org. Büyükanıt için yargı izni vermedi: İddianame siyasi içerikli, maksatlı. Anayasal sorumluluğu olanlar tavır alsın

Milli Piyango resmi web sitesi
Hükümetin ortağı Demokrat Parti, 139 milyon Euro’luk AB yardımına karşı çıktı. Serdar Denktaş, “Yardımın amacı, Rumlar’ın hakimiyetini KKTC’ye yaymak” dedi

Filistin halkı dramı yaşıyor
Ekmek karneye bağlandı, ilaç kalmadı, çocuk ölümleri arttı

Büyükanıt için soruşturmaya gerek yok
Genelkurmay Başkanlığı şemdinli İddianamesi’nde adı geçen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve diğer askeri yetkililer hakkında soruşturma açılmasına gerek olmadığını açıkladı. Genelkurmay Başkanlığı’nın resmi sitesinde yer alan açıklamada, kamuoyunda ‘şemdinli İddianamesi’ olarak bilinen Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iki adet dosyanın incelendiği kaydedildi.

Akaryakıtta büyük operasyon
Kaçak akaryakıtın, ‘milli güvenliği tehdit ettiği’ gerekçesiyle nitelikli terör kapsamına alınması için çalışmalar yürütülürken, hükümetin bu konudaki kararlı tutumu güvenlik güçlerini harekete geçirdi.

Cezayir’de 5.8 büyüklüğünde deprem: 4 ölü, 36 yaralı
Cezayir’de meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.8 büyüklüğündeki deprem sonucu en az 4 kişinin öldüğü, 36 kişinin de yaralandığı bildirildi. Deprem Cezayir’in başkenti Cezayir’in 300 kilometre doğusunda, Bejaia kentini vurdu.

En gizli belge Sauna’dan çıktı
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en gizli dokümanı olan Milli Güvenlik Siyaset Belgesi ile İç Güvenlik Strateji Belgesi çökertilen Sauna Çetesi’nin kasasından çıktı

Binbir surat Sakka-şov
2003 yılında 60’ın üzerinde insanın ölümü, çok sayıda kişinin yaralandığı bombalı saldırılar organize etmekle suçlanan El Kaideci Sakka, duruşmada, “Ben Sakka değilim, adım Ekrem Uzel. Bağ-Kur emeklisiyim” diyerek, parmak izi tespiti testi istedi.

Borsaya 425 milyon dolarlık fon desteği
İsveçli fon yönetim şirketi East Capital, Avrupa şehirlerinde Türkiye tanıtım kampanyası başlattı.

İkitelli’ye Deli Dumrul vergisi
İkitelli Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Okan Erdoğan, “çöpümüzü özel şirkete toplatıyoruz. ama kaynak deyince belediyenin aklına ilk biz geliyoruz. Basıyor cezayı” dedi

Daum: Tur için savaşacağız
Gerets: Fenerbahçe’yi eleriz
Galatasaray-Fenerbahçe maçına bir gün kala hocalar Fanatik’e konuştu

Carlos sevdası
Trabzonspor yönetimi, Real Madrid’in Brezilyalısı için yıllık 4 milyon euro’ya kadar çıkarken, Galatasaray başkan adaylarından şardan’ın listesindeki Cansun, göreve gelmeleri halinde Roberto Carlos’u getireceklerini belirtti

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış.

Paralar bizden oylar sizden
İstanbul Tabip Odası seçimlerinde ASET adlı ilaç firmasının AKP’ye yakın olan Hekim Hakları Derneği’ne oy versinler diye bazı doktorların aidatını ödediği ortaya çıktı.

Daha da büyük oldu
Genelkurmay Başkanı Org. Çzkök, şemdinli iddianamesi için ilk kez konuştu. Çzkök, Kara Kuvvetleri Komutanı ile ilgili “Adı üstünde Büyükanıt’tı şimdi daha büyük oldu” dedi.

Zirvede veda etti
Merkez Bankası artık Serdengeçti’siz.

İlla masaya yumruk mu vuralım?
Sezer ve Çzkök’ten Büyükanıt çıkışları

1 milyar 54 milyon dolarlık dava
Doğan Holding, PO’daki yüzde 34 hissesini 1.05 milyar dolara OMV’ye sattı. Ortaklık sonrası PO Türkiye’de rafineri kurup Ortadoğu’da petrol arayacak

Canlı yayında celallendi
9 Nisan seçimi öncesi ekrana çıkan Berlusconi, Irak ve yolsuzlukla ilgili sorular üzerine sinirlenip stüdyoyu terk etti

Masonlardan büyük ihraç
Masonların eski büyük üstadı Kaya Paşakay ile çok üst düzey iki yönetici “yolsuzluktan” ihraç ediliyor. Büyük üstad Prof. Asım Akın Paşakay’la ilgili iddiaların araştırılması emrini verdi.

Herkes susarken konuşan kadın
Erdoğan’ınan’ın tersine “Bu Meclis cumhurbaşkanını seçmesin” diyen AK Partili Fatma Çnsal Irak’ta canlı kalkan olmuştu.Partinin kurucu üyesi Fatma Bostan Çnsal, iki çocuğunu bırakıp canlı kalkan olarak Irak’a gitmişti. Amerikalı muhalif Chomsky’nin kitaplarını çevirdi. Çnsal bir röportajında da “Pek çok arkadaşımıza erkekler ‘Başını açarsan evleniriz’ diyor” dedi.

Tele kapkaç
Kapkaç baronlarıyla bazı polislerin işbirliğini ortaya çıkaran Akşam yine şok kayıtlar yayınlıyor. Turistleri hedef alan çetenin lideri, çocuk kapkaççıyı cep telefonu emirleriyle dakika dakika böyle yönlendiriyor.

Unutkanlık mı ambargo mu?
Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak çıkarılan ve Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Almanca, Fransızca, Çince, Arapça ile Rusça’ya çevrilen almanağın bu yılki sayısında ortalığı karıştıracak değişiklikler yapıldı. 2000 yılından beri almanakta yer alan ve Ermeni meselesiyle ilgili çıkışlarıyla tartışılan yazar Orhan Pamuk, bu yılki almanaktan tamamen çıkarıldı.

Lanet olsun!
Son yılların en vahşi cinayeti Ankara’da işlendi. 3 canavar kaçırdıkları mühendisi, Kurtlar Vadisi’ndeki gibi diri diri gömdü

‘Tanrım, zincirlerimi kırmak istiyorum!’
İran’ın gece hayatının kalbi evler! Sıkı sıkıya kapalı perdelerin ardında içkiler su gibi akıyor…

‘Büyükanıt daha büyük anıt oldu’
Atatürk’ün Harbiye’ye girişinin 107. yılı nedeniyle verilen kokteyle şemdinli iddianamesi damgasını vurdu. Cumhurbaşkanı Sezer, gelişmeleri ”Olağan durum değil” diye değerlendirirken Genelkurmay Başkanı Çzkök, “Büyükanıt’ın önü mü kesiliyor” sorusuna “Büyükanıt şimdi daha büyük anıt oldu. Büyükanıt’ın engellenmesi gibi bir şey yok” dedi. Genelkurmay’ın açıklamasıyla ilgili sorulara Çzkök “İlle de pat küt olması gerekmez. Biz masaya beynimizi koyarız” yanıtını verdi. Çzkök, Büyükanıt’la tek anlaşamadığı konunun “Fenerbahçe-Beşiktaş” olduğunu söyledi.

Sorbonne 68 gibi
Fransa’da işe yeni girenlerin gerekçe gösterilmeden işten çıkarılmasına olanak sağlayan düzenlemeye karşı çıkan öğrencilerin başlattığı boykot ve işçilerin protestosu, Başbakan Dominique de Villepin’in koltuğunu ciddi bir biçimde sarsmaya başladı. De Villepin’in, önceki akşam öğrencilerin yurt, burs gibi sorunlarına ilişkin bir dizi iyileştirici tedbirler alacağı güvencesine karşın öğrenci sendikaları, boykota devam kararı aldı. Çlkedeki 84 üniversitenin 40’ında boykot sürüyor . Geçen hafta Paris’te 1968’teki öğrenci hareketinin simgesi Sorbonne Çniversitesi’nde ki ”işgal” e polis müdahale etmişti.

Diri diri gömdüler
Elektrik mühendisi Hafız Koca otomobilini satmak için internete ilan verdi. İlana cevap veren üç kişiyle buluştu. Bu kişiler satış işlemi yapıldıktan sonra Hafız Koca’yı “paranı başka yerde vereceğiz” deyip bir araziey götürdü. Sonra da açtıkları çukura diri diri gömüp Fiat Doblo’sunu gaspettiler.

Poaş bereketi
Aydın Doğan İşbankası’ndan 616 milyon dolara hisselerin yüzde 44’ünü aldı. Altı ay sonra yüzde 34’ünü bir milyar dolara sattı.

Kuş gribi fırsatçıları
Adana Kaçakçılık ve Organize Suçlarla şube Müdülüğü tarafından yapılan operasyon sonucu, yüzlerce at ve eşek kesim halinde bulundu. At ve eşek etini kasaplara ve et marketlerine dağıtan bir şebeke yakalandı.

Gönülleri fethettik
Pakistan’daki deprem, ardında birçok hikaye ve onların sessiz kahramanlarını bıraktı. Zor günlerinde Türkiye’yi yanlarında bulan bu sessiz kahramanlar yaptıklarımızı unutamıyor. Evlerine, okullarına önemli gördükleri her yere Türk bayrağı asan felaketzedeler, her fırsatta Türkiye’yi çok sevdiklerini dile getiriyor

Türk üniversiteleri politize olduğu için bilim üretemiyor
Dünyanın saygın bilim dergisi Science’ın 2005’in en başarılı bilim adamı seçtiği Ahmet Yıldız, beyin göçünün bariz örneklerinden.

Yüzüncü Yıl’daki yolsuzluğa malî müşavirden teyit
Yüzüncü Yıl Çniversitesi Tıp Fakültesi’ne ilaç alımında yolsuzluk yapıldığını Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası da teyit etti.

Doktor geliyor
Anayasa Mahkemesi, Danıştay’ın doktorlara mecburi hizmet getiren yasanın iptal talebini reddetti. Doğu’nun doktor sorununu çözecek kuralar haftaya çekiliyor.

Uçan kulak geldi
Türkiye’nin ilk erken uyarı uçağı Boeing 737 AWACS dün törenle teslim alındı. TUSAş Havacılık ve Uzay Sanayi A.ş (TAI) Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, yaptığı konuşmada ABD’den Akıncı’daki TAI tesislerine gelen uçağın yakıttan arındırma işlemleri tamamlandıktan hemen sonra gelecek hafta hangara alınarak tadilat işlemlerine başlanacağını söyledi.

Çdeme garanti şirketleri geliyor
Türkiye genelinde ayda yaklaşık 1.5 milyar YTL tutarında bir ödeme güçlüğü yaşandığı bildirilirken, ödeme güçlüğüne düşenler için yeni bir finansman modeli önerildi.

Uzun süreli bir başkanlık vekaleti Merkez Bankası bağımsızlığını zedeler
AKP hükümetinin Merkez Bankası başkanlığını, asaleten atama yerine vekaleten yürütme tercihi, piyasaları tedirgin etti. Vekaletin uzaması halinde Merkez Bankası saygınlığının ve bağımsızlığının zedelenmesinden korkuluyor.

Daum: Çzerimize oynuyorlar
Christoph Daum, net konuştu: ‘Unutulmamalı ki hâlâ bir yıllık sözleşmem var. Yani bir yere gitmiyorum. Buradayım, takımın başındayım’

Ronaldo
Fenerbahçe, Real Madrid’in Brezilyalı forveti Ronaldo ile yıllık 7.5 milyon dolardan 3 yıllığına anlaştı. Sarı lacivertliler, Roberto Carlos ile de 2 yıllık sözleşme yapacak.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Yazı Boyutu:
Gazetelerden öne çıkan başlıklar

Türkiye’nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine kısa bir bakış.


Adnan Hoca yine sahnede
Hapisten kurtuldu ve faaliyetlerini hızlandırdı. Hedef ilkokul çocukları.

Unakıtanlar ‘yumurta borsası’ da kurdu
Abdullah Unakıtan’ın kurduğu ‘Unakıtan Yumurta’, yumurta borsası kurma hazırlığında. Avrupa yakası bayiliğine şimdiden ‘Yumurta Borsası’ tabelası asıldı.

Mutaber tanığın estetik yalanı
Van Savcısı’nın ‘muteber’ tanığı işadamı Altındağ’ın, “Estetik yaptırıp ortadan kaybettiler” dediği subayın hiç ameliyat olmadığı, halen Denizli’de Jandarma Alay Komutanlığı yaptığı ortaya çıktı.

Başhekim görevde
Uşak’ta Ana Çocuk Sağlığı Merkezi’nin türbanlı Başhekim Vekili Doktor Fatma Nur Bozok, makamında böyle poz verdi.

Yaratılış müzesi skandalı
AKP’li Küçükçekmece Belediyesi’nin kültür merkezindeki ‘yaratılış müzesi’ni gezenlere Harun Yahya kitapları verildi. Dün de Beylikdüzü’ne taşınan sergiye öğrenciler çağırılıp evrimin ‘yanlışlığı’ anlatıldı.

Olan öğrenciye oldu
YÇK, Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararına atfen, imam-hatiplerden açık liselere geçen 38 bin kişinin ÇSS’ye kabul edilemeyeceğini açıkladı.

İşte şok karar, işte şok dipnot
Savcı’nın Büyükanıt’ı suçladığı tefrik kararı ilk kez ortaya çıktı. İddianamenin gözlerden kaçan dipnotunda JİTEM için de ağır suçlama var.

Konyalı Orkut CIA’yı gerdi
Türk gencinin kurduğu sitenin El Kaide tarafından haberleşme ağı gibi kullanılması ABD’de olay oldu.

Borç aksatana ikinci af yok
Akşam, yeni yasada 182 bin kredi kartı mağduru ile 15 milyon kart kullanıcısını ilgilendiren ayrıntılara ışık tuttu. İşte en çok merak edilen sorular ve cevapları…

Uçurum dibinde 48 saat
Akdeniz Çniversitesi’nde okuyan 18 yaşındaki Dilek Filiz Çz, manzara izlerken 45 metre yüksekliğindeki falezlerden aşağı düştü.

Yine aynı kriter
Her önemli göreve eşi türbanlı ve içki içmeyen bürokrat getiren hükümet, Merkez Bankası için de bu tercihini değiştirmedi.

Erbakan’a ‘özel yasa’ Sezer’den döndü
Cumhurbaşkanı, Erbakan’ın hapis cezasını evde çekmesine olanak tanıyan yasayı veto etti. Vetodaki “Düzenlemenin bir siyasi parti eski genel başkanının üzerine geçirdiği Hazine yardımını geri ödemeden cezasının infazını evinde sağlamak amacıyla yapıldığını herkes biliyor” gerekçesi dikkat çekti.

Çzkök’ten sitem
Genelkurmay Başkanı, Erdoğan’a “Bu durumu siyasallaştıran sizin partiniz” dedi.

‘Rüşvet’ maddesinde imza Gül’ün
Japonya’yla yolsuzluk hassasiyeti

şu kadere bak
Saadet – Salih Düdük 6 yıldır çocuk sahibi olamıyordu. 6 ay önce tüp bebek tedavisi için İstanbul’a geldiler. Saadet Düdük hamile kaldı. Köylerine dönmek için mutluluk içinde bindikleri otobüs, şoförü uyuyunca Kelkit Çayı’na uçtu. 22 kişiyle birlikte Saadet – Salih Düdük de boğularak öldü.

TOKİ ağası
Türkiyeyi geren ‘şemdinli İddianamesi’nin baş tanığı Altındağ, son 2 yılda 100 milyon YTL’lik ihale kapmış. Yani ‘altın’ payı almış.

YÇK’ten açık liseliye ÇSS engeli
Milli Eğitim Bakanlığı, yasa iptali öncesi kayıt yaptıran açık liselilerin öğrenime devam edeceğini açıkladı. YÇK reddetti: Danıştay’ın iptal kararı kesindir.

şirketlerle sabahladık
Tüzmen, ‘yatırımcıya devlet desteği’ni anlattı: İş adamlarımızla yurt dışına gidip ihale odasında kamp kurduk.

Yeni hedef Amerika
Devlet Bakanı Tüzmen, ihracatta bu yıl hedefin “Amerika Kıtası” olduğunu söyledi. ABD ile Türkiye arasında ticareti geliştirmek amacıyla hazırlanan yeni Strateji Planı’nda öncelikle California, Illinois, Florida, Georgia, Texas, New York hedef pazarlar olarak belirlendi.

Bakan bile eşine gönderilen kredi kartını iptal ettiremedi
Kredi kartları son yıllarda kamuoyunun en çok tartıştığı konulardan birini oluşturuyor. Eleştirilerin başında ise kartların gelişigüzel dağıtılması yer alıyor.

6 yıllık bebek özlemiyle Kelkit Çayı’na gömüldüler
Erciş’in Keklikova köyünde yaşayan Saadet ve Salih Düdük çiftinin çocuk hayali de Kelkit Çayı’na uçan otobüsle birlikte sulara gömüldü.

Bu ne bitmez düşmanlık
ÇSS’ye arkadaşlarıyla eşit şartlarda girmek isteyen öğrencilere, Danıştay’dan sonra YÇK de ‘üvey’ muamelesi yaptı. YÇK, açık lise diplomalı meslek liselilere yine engel çıkardı.

Ajanların gözüne gözlük
Bir gözlük şirketi, Fehriye Erdal’ın, Belçika’da 32 ajanın burnunun dibinden kaçmasını reklam malzemesi yaptı.

BDDK: Konut kredileri şimdilik risk taşımıyor, ödenmezse en çok yabancı bankalar etkilenir
“Bankalar kredi verirken konut yaşı sınırı getirmeli”

Tekel dışında hiçbir ihalede hata yapmadık
2006 yılı içinde geçmişten kalan bütün portföyü temizlemeyi hedefleyen Çzelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci ve ekibi “Tekel bizde güvensizliğe yol açtı. O ihaleden sonraki her işe daha titiz, dikkatli ve hayalcilikten uzak bakmaya başladık” dedi.

Rengarenk!
Galatasaray’da seçim süreci dün resmen başladı… 25 Mart’taki kongre öncesinde renk seçimi dün yapıldı. Genel Kurula tam 6 aday giriyor: Çzhan Canaydın, Alp Yalman, Turgay Kıran, Yiğit şardan, Semih Haznedaroğlu, Yılmaz Toköz.

Carlos Fener’de
Real Madrid’in dünyaca ünlü futbolcusu Roberto Carlos, sarı-lacivertli kulüple 2 yıllığına el sıkıştı. Brezilyalı süperstar gelecek sezon Fenerbahçe forması giyecek.

Paylaş: Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Wordpress Googlebuzz Myspace Gmail Newsvine Favorites More
Yorum ekleyebilir, veya sahip olduğunuz siteye Geri İzleme ekleyebilirsiiniz.

Yorum Ekleyin